Zawodniczki Bogorii powalczą o ekstraklasę kobiet

You are currently viewing Zawodniczki Bogorii powalczą o ekstraklasę kobiet

Z powodu wycofania się z występów w barażu o ekstraklasę kobiet zespołu MRKS Gdańsk, o awans do ekstraklasy kobiet zagrają zawodniczki Bogorii. W sezonie zasadniczym nasze tenisistki zajęły trzecie miejsce, zaś zespół z Gdańska pierwsze.

Wycofanie się z walki o ekstraklasę ekipy MRKS-u oznacza, że podopieczne trenera Zbyszka Grześlaka przesunęły się z trzeciej na drugą pozycję w tabeli pierwszej ligi grupy północnej. Z pierwszego miejsca do baraży przystąpi z kolei zespół ATS Białystok. W barażowych spotkaniach o ekstraklasę zagrają ze sobą pierwsza drużyna z grupy północnej, z drugą z grupy południowej oraz druga z grupy północnej (w tym przypadku Bogoria) z pierwszą z południowej.

Naszym rywalem w rywalizacji o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej będzie Uczelnia Państwowa Zamość. W sezonie regularnym ekipa ze Wschodu Polski zdobyła 31 punktów, wygrywając 14 spotkań, 3 remisując i 1 przegrywając. W ligowej tabeli zespół ten o dwa punkty wyprzedził MKS Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry. Jeśli chodzi o zawodniczki Bogorii to w tabeli grupy północnej I ligi dziewczyny zgromadziły 28 oczek.

Pierwsze spotkanie barażowe zostanie rozegrane już w najbliższy czwartek o godzinie 18. Rewanż w niedzielę w Zamościu. Awans do ekstraklasy wywalczy drużyna, która będzie miała lepszy bilans w dwumeczu. Przypomnijmy, że w naszym składzie grają: Ola Falarz, Martyna Lis, Kasia Trochimiuk, Zosia Śliwka, Milena Mirecka oraz Tosia Zembowicz. Transmisję live z czwartkowego spotkania będziecie mogli obejrzeć na naszym facebookowym profilu.