You are currently viewing Kacper Głazowski z medalem Grand Prix Polski, 4 ćwierćfinały Juniorów i Juniorek Bogorii

W dniach 15-17 grudnia w Krakowie odbyły się jedne z najliczniejszych, zawody ogólnopolskie. Łącznie wystartowało w nich około 300 zawodników do lat 19 z całego kraju. W turnieju głównym mieliśmy aż 12 adeptów Bogorii i byliśmy najliczniej reprezentowaną grupą spośród wszystkich klubów.

Świetne zawody mają za sobą wspomniany Kacper, który zajął 3 miejsce. To drugie podium w tym sezonie Kacpra (na pierwszym turnieju Grand Prix zajął drugie miejsce). Dzięki wysokiej lokacie awansował na pierwsze miejsce w rankingu ogólnopolskim Juniorów.

Milena Mirecka, Emilka Skuba i Michał Gawlas z kolei po wielu świetnych grach dotarli do 1/4 finału. Ostatecznie cała trójka zameldowała się tuż za podium. Chłopacy musieli uznać wyższość jedynie świetnie dysponowanego tego dnia Dawida Michny, który wygrał całe zawody. Dla Mileny i Emilka to najwyższe pozycje w ogólnopolskim turnieju Juniorskim. Emilka w 1/8 finału wyeliminowała najwyżej rozstawioną Zuzanną Pawelec, zwyciężając 4:0 w setach. Milena z kolei kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa i przegrała tylko jedną grę w całych zawodach z leworęczną Aleksandrą Guzik.

Na uznanie zasługuje cała grupa, która miała wiele bardzo dobrych gier. Ich poszczególne miejsca to:

13-16 Zosia Śliwka
17-24 Adam Smoter, Jacek Mitas, Wojtek Szymczak
25-32 Aleks Pakuła
33-40 Dawid Budzich
41-48 Tosia Zembowicz, Krzysztof Stąporek

Równocześnie w tym samym czasie odbywały się zmagania Grand Prix Polski Żaków w dalekim Świdwinie. W najmłodszej kategorii wiekowej (do lat 11) też mieliśmy swoich reprezentantów Amelkę Bukowską i Tymona Bednarka. Oboje mimo różnych nieprzeciwności pokazali ogromną wolę walki i zaangażowanie. Wygrali kilka gier i mogą być dumni ze swojej postawy. Amelka uplasowała się na miejscach 17-24, zaś debiutujący w turnieju głównym Tymon na pozycjach 41-48.