Jakub Dobosz wygrywa VII edycję Pingla Cup

• Post category:Pingla Cup
You are currently viewing Jakub Dobosz wygrywa VII edycję Pingla Cup

Kuba, który niedawno został podwójnym Mistrzem Polski Żaków po raz kolejny udowodnił, że w tym sezonie był najlepszym zawodnikiem w kraju w swojej kategorii wiekowej. Kuba zwyciężył w największym ogólnopolskim turnieju, który rozgrywany był w Grodzisku Mazowieckim.

Jeszcze w piątek i sobotę 11-letni Kuba pomagał w przygotowaniach organizacyjnych do turnieju, zaś w niedzielę sam podszedł do stołu. Dla młodego adepta Bogorii były to ostatnie zawody w tym sezonie. Wygraną zakończył ten bardzo udany dla siebie sezon. W finale nasz zawodnik zmierzył się po raz kolejny w tym sezonie z Janem Mrugała z Gorców Nowy Targ.

W drodze do finału Kuba błyskawicznie wygrywał swoje pojedynki. Przy wsparciu rodziców i dziadków wygrywał wszystkie pojedynki w stosunku 3:0 w setach. Z Janem Mrugałą Kuba rywalizował już w Grand Prix Polski Żaków oraz Mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej. Oba mecze był wyrównane, w Grand Prix w Krakowie Kuba zwyciężył 3:1 w setach, zaś w Mistrzostwach Polski w Ostródzie 3:2 i 11:9 w piątym decydującym secie. Niedzielny mecz chłopaków również był dosyć zacięty. Pierwszego seta po przewagach wygrał Mrugała. Dwie kolejne partie z dużą przewagą wygrał Kuba. Przy stanie 2:1 w setach zawodnik Bogorii miał kilka punktów przewagi, jednak przeciwnik wyrównał do stanu 10:10. Po kilku przewagach jednak Kuba wygrał czwartego seta i cały mecz w stosunku 3:1.

Chłopaki również występowali razem w grze podwójnej. W Mistrzostwach w Ostródzie wywalczyli złoty medal. Teraz również okazali się bezkonkurencyjni w grze deblowej. Cały turniej wygrali bez straty seta. W turnieju wystąpili również Patryk Bombalak, Krzyś Kozłowski, Mateusz Dąbrowski i Amelia Bukowska, którzy dopiero przecierają szlaki turniejowe w turniejach. Mamy nadzieję, że to oni po Kubie będą zwyciężać w turniejach ogólnopolskich.