Za nami obóz Trenuj z Pasją

You are currently viewing Za nami obóz Trenuj z Pasją

Pracowity tydzień w Kołobrzegu spędzili uczestnicy zgrupowania Trenuj z Pasją. Przez osiem dni 35 dzieci spędziło ponad 40 godzin na sali treningowej. Oprócz atmosfery pracy nie zabrakło czasu na dobrą zabawę i integrację.

Co prawda pogoda nad Bałtykiem nie rozpieszczała dzieci i trenerów. Oprócz pierwszych trzech dni było dosyć ulewnie i pochmurno. Mimo to w trakcie treningów dzieci wyglądały na zaangażowane i skoncentrowane. Dwie jednostki treningowe, po trzy godziny skupiały się na różnych elementach techniki. W ich trakcie nie zabrakło również zajęć fizycznych. Początek okresu wakacyjnego to zawsze dobry moment na poprawę wielu elementów sprawności fizycznej dzieci. Również wieczorem dzieci mogły korzystać z hali i albo serwować albo grać różnego rodzaju gry taktyczne.

Jak zawsze uczestnicy poprawiali swoją grę pod czujnym okiem trenerów. W każdej grupie (6-8 osób) był przynajmniej jeden trener. W niektórych grupach mieliśmy dwóch trenerów. Aby zwiększyć poziom grup zatrudnieni zostali również sparingpartnerzy, którzy cały czas uczestniczyli w treningu dzieci. Nowością w trakcie obozu był sparing z zawodnikami miejscowego klubu KTS Kołobrzeg, którzy na co dzień grają w 3 i 4 lidze. Po bardzo wyrównanym pojedynku, nasze dzieci zwyciężyły 36-28. Cały obóz jak zawsze zakończyliśmy wspólnym turniejem.

Jak wspominaliśmy na wstępie był również czas na integrację. W ramach wycieczek dzieci miały przygotowany rejs statkiem, basen, no i oczywiście plażowanie. Wejście do Bałtyku było świetnym rozwiązaniem na regenerację organizmów dzieci po wyczerpujących treningach na hali. Nie zabrakło również gier zespołowych i ogniska z muzyką. Tydzień w Kołobrzegu minął dzieciom błyskawicznie. Większość z nich już przygotowuje się do kolejnego zgrupowania w Krakowie, które rozpocznie się 25 lipca. Cały czas są wolne miejsca na obóz. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej:

http://trenujzpasja.pl/