Nasi na obozach kadry Polski

You are currently viewing Nasi na obozach kadry Polski

Na początku lipca spora ilość adeptów Akademii Tenisa Stołowego brała udział w obozach kadry Polski różnych kategorii wiekowych. Powołania dla naszych dzieci to oczywiście zasługa ich coraz lepszego poziomu gry oraz udanych występów w turniejach ogólnopolskich.

Od 1 lipca w Gdańsku do Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów przygotowuje się Miłosz Redzimski. Miłosz w chorwackim Varazdin wystąpi w turnieju drużynowym wraz z Juniorami. W singlu, deblu i mikście młody zawodnik Bogorii zagra w kategorii Kadetów. W tym samym obozie Juniorów udział bierze inny młody tenisista Bogorii Michał Gawlas. Grający uchwytem piórkowym Michał był bardzo blisko znalezienia się w składzie na Mistrzostwa Starego Kontynentu.

Tydzień po Miłoszu i Michale do ośrodka szkolenia tenisa stołowego w Gdańsku dołączyła Zosia Śliwka. Mistrzyni Polski Kadetek wraz z Natalią Bogdanowicz, Wiktorią Wróbel i Olą Guzik przygotowuje się do najważniejszej imprezy w sezonie. Dziewczyny będą trenować w nad Bałtykiem do końca tygodnia. Tuż po obozie organizowanym przez naszym klub do Górowa Iławieckiego ruszyli Milena Mirecka, Adam Smoter i Aleks Pakuła. Cała trójka uczestniczyła po raz pierwszy w obozie kadry Polski organizowanej dla Młodzików. Obóz na Północy prowadzony był przez medalistę Mistrzostw Europy i Świata Leszka Kucharskiego. Oprócz wspomnianej trójki udział wzięła czołowa ósemka zawodników w tej kategorii wiekowej.

Na koniec trzeba wspomnieć o przygotowaniach Marcina Zielińskiego w Wiśle. Marcin pod okiem trenera Andrzeja Ochala uczestniczy w przygotowaniach do Igrzysk Paraolimpijskich z pierwszą reprezentacją. Dla Marcina to kolejny sygnał, że jest coraz bliżej bycia pełnoprawnym członkiem reprezentacji seniorów osób niepełnosprawnych. Przypomnijmy, że miesiąc temu Marcin uczestniczył w eliminacjach do turnieju w Tokio. Na Słowenii w swojej klasie 9 uległ jednak bardziej doświadczonym rywalom z Anglii, Węgier i Nigerii.