Reprezentacja Polski Juniorów w finale Mistrzostw Europy

Po wywalczeniu pierwszego miejsca w grupie nasz Miłosz Redzimski, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik nie zwolnili tempa. Kolejne trzy mecze podopieczni trenera Patryka Jendrzejewskiego wygrali w stosunku 3:0 i awansowali do wielkiego finału Mistrzostw Europy U-19.

Wczoraj późnym wieczorem w chorwackim Varazdin Miłosz i spółka pokonali 3:0 silną reprezentację Rumunii. W trzech grach singlowych polscy juniorzy stracili dwa sety. W pierwszym mecz lider drużyny Samuel Kulczycki 3:2 w setach pokonał Eduarda Ionescu. Zarówno Miłosz, jak i Maciek swoje gry wygrali 3:0 w setach.

We wcześniejszych pojedynkach Biało-Czerwoni również 3:0 wygrali z Norwegią (1/8 finału) oraz Niemcami (Ćwierćfinał). W obydwu tych meczach oczywiście zagrał tenisista Bogorii. Zarówno z przeciwnikiem z Norwegii, jak i Niemiec młody Redzimski wygrał bez straty seta.

W dzisiejszym wielkim finale ich rywalem będą Francuzi. Trójkolorowi w swoim półfinale pokonali drużynę Hiszpanii. Początek meczu o godzinie 19.30. Transmisję z tego spotkania będzie można na żywo oglądać pod poniższym linkiem:

Reprezentacja Polski juniorów w wielkim finale Mistrzostw Europy zagra po siedmiu latach przerwy. W 2014 roku we włoskiej miejscowości Riva del Garda biało-czerwoni przegrali z Francją. Wcześniej, bo w 1999 i 2000 roku nasi juniorzy sięgali po tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie.