14 i 16 Kwietnia ostatnie mecze Bogorii w sezonie zasadniczym

Faza zasadnicza LOTTO Superligi powoli dobiega końca. Przed grodziskimi tenisistami stołowymi ostatnie spotkania ligowe. W piątek 14 kwietnia o godzinie 18 Bogoria podejmie w hali przy ulicy Westfala 3a KS AZS AWFIS Baltę Gdańsk. Dwa dni później w niedzielę o godzinie 16, również u siebie rywalem będzie Oxynet Jarosław.

Będą to bardzo ważne starcia, które zdecydują o rozstawieniu w fazie play-off. Aktualnie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego plasują się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 35 punktów. Tyle samo ma Orlicz Suchedniów, ale temu zespołowi pozostało tylko jedno spotkanie do rozegrania i zdobycia kolejnych oczek do tabeli LOTTO Superligi. Tuż za plecami Bogorii jest Gwiazda Bydgoszcz, która ma jeden punkt mniej. Ewentualne dwa zwycięstwa za trzy punkty pozwoliłyby grodziszczanom zakończyć sezon zasadniczy na wysokim drugim miejscu. Na pewno również oznaczałoby to trochę łatwiejszą drogą do finału LOTTO Superligi.

Zadanie jednak nie jest łatwe. Zarówno zespół z Gdańska, jak i Jarosławia ma w swoich szeregach solidnych zawodników. Liderem AZS-u jest od kilku lat Wang Zeng Yi, który cały czas prezentuje wysoki poziom. Jeszcze silniejszy na papierze wydaje się Oxynet Jarosław. Tam kluczowe role odgrywają Pers Amirreza Abbasi (bilans gier 15-7) oraz Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko (13-6). Z tymi zespołami udało się wygrać pierwsze mecze wyjazdowe Bogorii za trzy punkty. Z pewnością trener Redzimski będzie chciał skorzystać z najmocniejszego składu w najbliższych meczach. Marek Badowski ciężko trenuje przed decydującymi grami sezonu. Miłosz Redzimski właśnie rywalizuje w Mistrzostwach Europy do lat 21, a Panagiotis Gionis w pełni zdrowia przygotowuje się na starcia z drużynami Gdańska i Jarosławia.

Warto być 14 i 16 kwietnia z Bogorią w hali przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim i poczuć przedsmak zbliżającej się fazy play-off LOTTO Superligi. W niej grodziscy gladiatorzy powalczą o obronę tytułu Drużynowego Mistrza Polski.