Ekstraklasa kobiet zagości w Grodzisku Mazowieckim

You are currently viewing Ekstraklasa kobiet zagości w Grodzisku Mazowieckim

Kobiecy zespół Bogorii zajmie miejsce zespołu Astern Dojlidy Białystok w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2021/2022. Tym samym po raz pierwszy w historii klubu w ekstraklasie będziemy mieli zarówno zespół męski, jak i żeński.

Będzie to kolejny krok w rozwoju naszego klubu. W zeszłym sezonie nasze dziewczyny były dosłownie o włos od wywalczenia awansu do ekstraklasy. Dopiero po barażu młode zawodniczki Bogorii uległy Uczelni Państwowej Zamość. Zarząd klubu zdecydował skorzystać z nadarzającej się okazji i przejąć miejsce w ekstraklasie od zespołu z Białegostoku, który chciał by jego drużyna w następnym sezonie grała w I lidze.

Co więcej kluby zawarły też porozumienie, na mocy którego Bogoria przejmie kontrakt Katarzyny Grzybowskiej-Franc. Oznacza to, że ta bardzo utytułowana zawodniczka będzie reprezentować barwy naszego klubu. Kasia w swoim dorobku ma m.in. dwa tytuły Mistrzyni Polski w singlu, udział na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i brązowy medal Mistrzostw Europy w singlu z 2018 roku. Urodzona w Siedlcach zawodniczka była w przeszłości dotarła również do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w mikście. Co ciekawe jej partnerem był wówczas aktualny trener naszej Akademii Paweł Fertikowski.

Bogoria na szczeblu centralnym będzie miała nie tylko drużyny w LOTTO Superlidze i Ekstraklasie Kobiet, ale również w I lidze kobiet i mężczyzn. Będzie to zatem historyczny sezon dla naszych drużyn. Jeszcze dwa lata temu w II lidze kobiet swoje zmagania dopiero zaczynały nasze młode dziewczyny. Dziś przy wsparciu Oli Falarz i Kasi Grzybowskiej-Franc będą miały szansę występować w ekstraklasie oraz I lidze. Do I ligi awans w zeszłym sezonie wywalczyła również druga drużyna męska.