Chuang Chih-Yuan dołącza do Bogorii

You are currently viewing Chuang Chih-Yuan dołącza do Bogorii

Prawdziwy hit transferowy na koniec okienka transferowego przeprowadził zarząd naszego klubu. Włodarze Bogorii poinformowali, że w sezonie 2021/2022 barwy grodziskich gladiatorów reprezentować będzie dwukrotny medalista Mistrzostw Świata Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan.

Tenisista z Azji to zdecydowanie jeden z najbardziej utytułowanych zawodników, którzy reprezentowali barwy Bogorii. Chuang to Mistrz Świata Seniorów w grze deblowej. W 2013 roku wywalczył ten tytuł ze swoim kolegą z reprezentacji Chen Chien-anem. W finale pokonali wówczas 4:2 w setach chiński duet Hao Shuai/Ma Lin. Rok później nowy nabytek Bogorii stanął na podium Mistrzostw Świata w turnieju drużynowym. Tajwan z Chuangiem jako liderem drużyny wywalczył brązowy medal.

Dwa medale Mistrzostw Świata to tylko jedne z wielu ważnych sukcesów Tajwańczyka. W 2012 roku w Londynie był on o krok od wywalczenia medalu Igrzysk Olimpijskich. W turnieju singlowym dotarł do półfinału. W nim najpierw uległ Wang Hao, a następnie w grze o brązowy medal Dimie Ovtcharovowi. Najwyżej na liście światowej Chuang znajdował się na miejscu trzecim miejscu, a przez kilkanaście lat znajdował się w TOP10 rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego

Chuang to praworęczny zawodnik grający uchwytem dłoniowym. Wyczynowe treningi zaczął w wieku ośmiu lat. We wczesnym wieku zaczął również latać do Chin by rozwijać swoje umiejętności. W kadrze narodowej zadebiutował w bardzo młodym wieku (17 lat). Mając 20 lat przeniósł się do Europy (Niemcy i Francja), gdzie kontynuował swoją karierę. Ostatni klub jaki reprezentował w Europie ten zawodni to SV Werder Brema.

Mimo, że Chuang to zawodnik bardzo doświadczony, który w tym roku skończył 40 lat, cały czas jest w doskonałej dyspozycji. W trakcie ostatnich Igrzysk Olimpijskich dotarł do 1/8 finału singla, po drodze pokonując m.in. Wong Chun Tinga. W walce do ćwierćfinału minimalnie uległ 3:4 w setach Omarowi Assarowi. W turnieju drużynowym, Tajwan przy jego udziale awansował do ćwierćfinału. W nim lepsi 3:2 okazali się późniejsi finaliści Niemcy.

Jesteśmy pewni, że z tak utytułowanym zawodnikiem w składzie po raz kolejny będziemy walczyć o najwyższe cele, zarówno w LOTTO Superlidze, jak i Lidze Mistrzów. Poniżej link do filmiku w którym znajdziecie najlepsze zagrania naszego nowego zawodnika. Musicie przyznać, że jego gra robi wrażenie.

https://www.youtube.com/watch?v=1er5uf4RvxA