Ekstraklasa kobiet: Derby na otwarcie sezonu

You are currently viewing Ekstraklasa kobiet: Derby na otwarcie sezonu

Wyjazdową rywalizacją z MUKS Start Nadarzyn 3 września zmagania w Ekstraklasie Kobiet rozpocznie nasza kobieca drużyna. Dziewczyny, które są beniaminkiem na tym szczeblu rozgrywkowym po raz pierwszy we własnej hali zagrają 10 września z zespołem z Łomży.

Jeszcze trzy lata temu nie funkcjonowała w Grodzisku Mazowieckim żadna kobieca drużyna ligowa. Dwa lata temu zgłoszony zespół Bogorii opierał się na zawodniczkach, które był naszymi wychowankami. Od razu w pierwszym sezonie w II lidze dziewczyny wywalczyły awans zwyciężając wszystkie spotkania. W zeszłym sezonie w debiutanckim sezonie I ligi po wielu świetnych spotkaniach uplasowały się na bardzo wysokim trzecim miejscu i zagrały w barażach o ekstraklasę.

Mimo porażki w barażu z Uczelnią Państwową Zamość nadarzyła się okazja na przejęcie miejsca w ekstraklasie od Dojlid Białystok. Zarząd klubu zdecydował, że będzie to kolejny krok w rozwoju tenisa stołowego w Grodzisku Mazowieckim i warto skorzystać z nadarzającej się okazji. Dodatkowo do klubu udało się pozyskać jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek naszego kraju, czyli Kasię Grzybowską-Franc. Z nią w składzie debiutującym adeptkom naszej Akademii będzie się z pewnością łatwiej grać.

Los chciał, że od razu na inaugurację rozgrywek dojdzie do derbów Mazowsza i starcia z MUKS-em Nadarzyn. To dobra informacja dla kibiców Bogorii, którzy mogą udać się do pobliskiego Nadarzyna i wspierać dopingiem nasze dziewczyny. W drugim meczu ligowym nasze tenisistki zagrają również na wyjeździe z LUCRUM Skarbek Tarnowskie Góry 5 września. 10 września o godzinie 18 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim zawodniczki Bogorii podejmą AZTS Metal-Technik Łomże. Początek tego starcia o godzinie.

Szczegółowy terminarz spotkań naszej kobiecej drużyny można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://www.pzts.pl/pliki/2122/ligi/terminarz_ek_1_runda.pdf