Martyna Lis w turnieju głównym Grand Prix Juniorek

W kończący się weekend trójka zawodników naszej Akademii brała udział w Grand Prix Polski Juniorów rozgrywanych w Krośnie. Najlepiej z nich spisała się Martyna Lis, która awansowała do turnieju głównego.

Oprócz Martyny na Podkarpacie udali się również Artur Michalczyk oraz Jakub Godawski. Cała trójka musiała brać udział w turnieju eliminacyjnym. Początkowo rozgrywki eliminacyjne były rozgrywane systemem grupowym. Najlepiej w swojej grupie poradził sobie Kuba Godawski, który odniósł komplet trzech zwycięstw. Na drugich miejscach z kolei uplasowali się Martyna i Artur. W następnych grach, których stawką był awans do turnieju głównego zwycięstwo odniosła jedynie Martyna, która jest jeszcze kadetką i w Krośnie rywalizowała z trzy lata starszymi zawodniczkami. Co więcej Lis odwróciła losy decydującego meczu z Aleksandrą Osuch, w którym przegrywała już 0:2 w setach, ostatecznie zwyciężając 3:2. Było to pierwsze Grand Prix Polski w tym sezonie, którym naszej zawodniczce udało się awansować do turnieju głównego. Sztuka ta nie udała się niestety ani Michalczykowi ani Godawskiemu, którzy przegrali swoje decydujące o awansie spotkania.

W sobotnim turnieju głównym Martyna nie była wstanie skutecznie przeciwstawić się starszym przeciwniczkom. W swojej grupie przegrała trzy pojedynki, wszystkie 1:3 w setach, zajmując czwarte miejsce w grupie. W grach o miejsce od tyłu Lis wygrała jedno spotkanie 3:0 w setach, zajmując ostatecznie w całych zawodach  w Krośnie 49. miejsce.