Zwycięski horror w hicie LOTTO Superligi

You are currently viewing Zwycięski horror w hicie LOTTO Superligi

Niesamowitych emocji w niedzielne popołudnie grodziskiej publiczności dostarczyli tenisiści Bogorii. Po blisko trzech godzinach walki podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zwyciężyli 3:2 Sokołów S.A. Jarosław. Była to trzecia z rzędu wygrana naszej drużyny na starcie sezonu LOTTO Superligi.

Ci, którzy zameldowali się w niedzielę o godzinie 16 w hali przy ulicy Westfala mogli być całkowicie zadowoleni z tego zobaczyli przy stole. Oprócz zwycięstwa, tenisiści stołowi obydwu drużyn zagrali wiele efektownych akcji. Niemal jak zawsze przodował w nich Panagiotis Gionis, który zagrał świetne zawody. Grek wygrał dwie gry singlowe i poprowadził zespół do zwycięstwa.

Panos w grze otwarcia, tylko w drugim secie miał problemy z grą Mateusza Czernika. Mimo tego, wygrał tą partię 13:11. Dwie pozostałe od początku do końca przebiegały pod jego dyktando, co przełożyło się na zwycięstwo 3:0 w setach. W drugim singlu Marek Badowski uległ 0:3 w setach bardzo dobrze dysponowanemu tego dnia Rosjaninowi Grigory Vlasovowi. W kolejnej grze Miłosza Redzimskiego i Erica Jouti dostaliśmy wiele efektownych wymian. Zarówno Miłosz, jak i Brazylijczyk grali świetne akcje blisko stołu oraz w półdystansie. Po zaciętej grze zwyciężył jednak tenisista z Ameryki Południowej i w tym momencie Jarosław prowadził 2:1.

Ale od czego w drużynie jest Gionis. Grek jak na lidera przystało pokonał 2:1 w setach Vlasova. Ich gra spokojnie mogłaby kandydować do miana najlepszych pojedynków LOTTO Superligi ostatnich lat. Obaj wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, raz po raz racząc grodziską publiczność pięknymi wymianami. Wygrana Panosa oznaczała, że o losach rywalizacji miała zadecydować gra deblowa.

Gra w której po raz pierwszy zagrali ze sobą w oficjalnym spotkaniu Miłosz i Marek Badowski. Mimo nie najlepszego początku spotkania, zwyciężyli 2:1 w setach duet Sokołów Mateusz Czernik/Eric Jouti. Po ostatniej piłce głośni tego dnia kibice podziękowali naszym zawodnikom za świetny mecz i zostawione zdrowie przy stole. Po trzech rozegranych meczach LOTTO Superligi. Podopieczni trenera Tomka Redzimskiego plasują się na wysokiej trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Następne spotkanie zagrają 6 października. Wówczas udadzą się do Działdowa na mecz z miejscowym Dekorglassem.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Sokołów S.A. Jarosław 3:2

Panagiotis Gionis – Mateusz Czernik 3:0 (11:5, 13:11, 11:6)

Marek Badowski – Grigory Vlasov 0:3 (9:11, 5:11, 3:11)

Miłosz Redzimski – Eric Jouti 2:3 (6:11, 8:11, 11:7, 11:6, 3:11)

Panagiotis Gionis – Grigory Vlasov 2:1 (11:8, 6:11, 11:4)

Badowski/Redzimski – Czernik/Jouti 2:1 (6:11, 11:9, 11:3)