Borussia Dusseldorf rywalem Bogorii w Lidze Mistrzów

Znamy wyniki losowania elitarnej Champions League na sezon 2022/2023. Tenisiści stołowi trafili do grupy A, w której zagra również zwycięzca poprzedniej edycji Ligi Mistrzów oraz zwycięzca I rundy grupowej.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zmagania w Lidze Mistrzów rozpoczną od drugiej rundy grupowej. W niej wystąpi 12 najlepszych zespołów Starego Kontynentu. W rozgrywkach nie zagrają drużyny z Rosji oraz Białorusi, co było decyzją Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego. Los chciał, że Bogoria losowana z drugiego koszyka trafiła do grupy z najwyżej rozstawioną ekipą z Dusseldorfu.

W przeszłości wielokrotnie mierzyliśmy się z rywalami z Zachodnich Niemiec. Ostatni raz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019. Wówczas przegraliśmy u siebie 1:3, zaś w Arag Arenie w Dusseldorfie 0:3. O sile zespołu od kilku lat stanowi żywa legenda tenisa stołowego Timo Boll, który w swoim dorobku ma już kilkanaście złotych medali Mistrzostw Europy, a także kilka medali Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich w różnych konkurencjach. Bardzo ważną rolę w zespole prowadzonego przez Danego Heistera stanowi również Szwed Anton Kallberg, który coraz mocniej puka do światowej czołówki.

Jeśli chodzi o dokonania Borussi to w swoim dorobku mają aż 7 zwycięstw w Champions League, najwięcej spośród wszystkich zespołów w Europie. W nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów mecze rozgrywane będą systemem mecz i rewanż. Do Bogorii i Borussi dołączy jeden zespół z pierwszej fazy. O tym kto to będzie dowiemy się po jej zakończeniu. Awans do dalszej fazy rozgrywek wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, które utworzą pary ćwierćfinałowe. O terminie spotkań poinformujemy od razu kiedy zostaną potwierdzone przez Europejską Federację Tenisa Stołowego.