Ważna niedzielna wygrana i minimalna porażka w Gdańsku

Wczorajszym zwycięstwem 3:0 nad Dojlidami Białystok tenisiści Bogorii zakończyli ciężki tydzień spotkań w LOTTO Superlidze. W piątek na wyjeździe w Gdańsku podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego ulegli 2:3 miejscowemu AZS-owi.

Po sześciu rozegranych spotkaniach ligowych nasi gladiatorzy cały czas znajdują się w czołówce ligowej tabeli. Z czterema zwycięstwami, mają w swoim dorobku 12 punktów i zajmują czwartą pozycję. Cztery punkty do ligowej tabeli to dobry wynik zawodników Bogorii, którzy byli dodatkowo osłabieni brakiem Pavla Sirucka i Panagiotisa Gionisa (obaj kontuzje).

Niewiele brakowało, by również w Gdańsku odnieść zwycięstwo. Co prawda pierwszą grę dosyć wyraźnie z Wang Zeng Yi przegrał Michał Gawlas, ale dwa następne single były dla nas. Najpierw Marek Badowski pokonał 3:1 w setach Tomka Tomaszuka, a następnie Miłosz Redzimski po naprawdę dobrej grze rozprawił się z leworęcznym Szymkiem Malickim. Przy stanie 2:1 w całym meczu dla Bogorii odbył się chyba najważniejszym mecz tego piątkowego wieczoru. Marek Badowski mierzył się z liderem AZS-u Wang Zeng Yi. Popularny Wandżi pokazał, że w dalszym ciągu należy do najlepszych zawodników LOTTO Superligi i dosyć wyraźnie wygrał z naszym kapitanem. Wynik 2:2 w meczu oznaczał, że o losach rywalizacji zadecyduje gra deblowa. W niej po raz pierwszy w oficjalnym meczu zagrali Miłosz i Michał. Również w kategoriach młodzieżowych nie grali razem debla. Widać to było na tle doświadczonej pary Malicki/Tomaszuk, która gra już kolejny sezon ze sobą. Wygrana gospodarzy 2:0 w setach przypieczętowała ich zwycięstwo w całym meczu.

Zawodnicy trenera Redzimskiego bardzo szybko powetowali sobie niepowodzenie w niedzielę. Po naprawdę świetnym meczu każdego z osobna pokonali 3:0, mocne w tym sezonie Dojlidy Białystok. Najbardziej imponujące zwycięstwo odniósł chyba Miłosz, który 3:0 w setach wygrał z Aleksandrem Khaninem. Białorusin przed meczem z młodym Redzimskim zajmował wysokie drugie miejsce w rankingu indywidualnym LOTTO Superligi. Wcześniej Marek 3:2 w setach zwyciężył Kamila Zdziennickiego. Bardzo cieszy pierwsza wygrana dla Bogorii Suna Shiyu, który zwyciężył z naszym wychowankiem Patrykiem Zatówką 3:1 w setach.

W piątek kolejne wyzwanie przed tenisistami Bogorii i spotkanie z LOTTO Polski Cukier Bydgoszcz. Z kolei w niedzielę o godzinie 16 przy Westfala będziemy mieli bardzo duże emocje. Do naszej hali przyjedzie aktualny lider LOTTO Superligi Energa Manekin Toruń.