Udane spotkania kobiecej drużyny w ekstraklasie

You are currently viewing Udane spotkania kobiecej drużyny w ekstraklasie

Wygrana 3:1 z Akademią Zamojską Zamość oraz porażka 2:3 z utytułowaną Eneą Siarkopol Tarnobrzeg to bilans tenisistek Bogorii w weekendowych spotkaniach. Dzięki temu dziewczyny mogły dopisać cztery punkty do tabeli ekstraklasy i zajmują w niej wysokie trzecie miejsce.

Każda z naszych trzech zawodniczek może być zadowolona ze swojej postawy w sobotę i niedzielę. Szansę debiutu w ekstraklasie otrzymała Martyna Lis, która wcześniej rozgrywała bardzo dobre spotkania w I lidze. Wychowanka Bogorii w debiucie pokonała po niezwykle zaciętym boju czołową juniorkę kraju Annę Brzyską 3:2 w setach. Był to kluczowy pojedynek meczu z Akademią Zamojską, bo rozgrywany przy stanie 1:1. Wcześniej Kasia Grzybowska-Franc pokonała Karolinę Lalak, zaś Ola Falarz uległa Rui Fang Dong. Po wygranej Martyny podopieczne trenera Zbyszka Grześlaka ponownie wyszły na prowadzenie. Mecz zakończyła liderka Bogorii Grzybowska-Franc, która zwyciężyła Chinkę Rui.

Również ze spotkania z Siarkopolem zawodniczki Bogorii mogą być zadowolone. Bardzo dużą niespodziankę sprawiła Kasia, który pokonała Rumunkę Elizabetę Samarę w drugiej grze. Samara dosłownie tydzień temu została Drużynową Mistrzynią Europy, a od kilku lat należy do ścisłej czołówki światowej. Bogorię na prowadzenie wyprowadziła Ola Falarz. Grająca stylem defensywnym Ola pokonała po niezwykle zaciętym boju Olę Michalak 3:2 w setach (i 13:11 w piątej partii). Pozostałe partie już zdecydowanie wygrała ekipa z Tarnobrzegu, która nie tak dawno święciła wygraną w elitarnej Lidze Mistrzów. Dwa punkty dzięki zwycięstwom 3:0 w setach dla Enei zdobyła Yu Fu.

Po sześciu kolejkach ligowych nasze dziewczyny znajdują się na bardzo wysokim trzecim miejscu w ligowej tabeli. Tym samym kontynuują one doskonały start debiutanckiego sezonu w ekstraklasie. Teraz przed zawodniczkami Bogorii trochę przerwy od spotkań ligowych. Następny mecz rozegrają bowiem 30 października u siebie z bardzo silnym zespołem KU AZS UE Wrocław. Szczegółowe wyniki spotkań naszych zawodniczek znajdziecie w linku poniżej: