Superliga: W czwartek z Toruniem u siebie

Niespełna cztery dni pozostały do kolejnego spotkania Bogorii z Energą-Manekin Toruń. Mecz, który będzie rozgrywany 18 lutego o godzinie 18 odbędzie się w ramach 16. kolejki Superligi.

Po zwycięstwie za trzy punkty na trudnym terenie w Bydgoszczy tym razem przeciwnikiem zespołu Bogorii będzie 6. drużyna tabeli Superligi. Torunianie doskonale spisują się w drugiej części rozgrywek, chociaż ostatnio została przerwana ich passa sześciu zwycięstw z rzędu przez Kolping Jarosław. Zespół z Grodu Kopernika jednak w dalszym ciągu ma nadzieję na awans do fazy play-off, która zadecyduje o tym, którym drużyną przypadną medale za ten sezon. Liderem podopiecznych trenera Grzegorza Adamiaka jest wielokronty medalista Mistrzostw Europy Austriak Chen Weixing. Ten doświadczony defensor obecnie plasuje się na 47. pozycji w światowym rankingu ITTF, a jego bilans w tym sezonie w rozgrywkach Wschodzący Białystok Superligi to 14 zwycięstw i 8 porażek. Oprócz niego w składzie Energii wystąpią również grający stylem piórkowym Brazylijczyk Cazuo Matsumoto oraz Wicemistrz Polski w grze indywidualnej Konrad Kulpa.

Zespół Bogorii podobnie jak Energa-Manekin walczy o awans do najlepszej czwórki po fazie zasadniczej. Obecnie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zajmują 5. lokatę z takim samym dorobkiem punktowym co czwarta Polonia Bytom (zespół ze Śląska ma jeszcze jeden mecz zaległy). Nasza przewaga nad zespołem z Torunia wynosi obecnie pięć punktów. Na pewno zwycięstwo 3:1 nad zespołem ZOOLESZCZY Bydgoszcz podbudowało morale tenisistów Bogorii po dwóch porażkach z rzędu. W dalszym ciągu w rewelacyjnej dyspozycji znajduje się Oh Sang Eun, który w tym sezonie Superligi jako jedyny zawodnik nie przegrał jeszcze żadnej gry. Również pewne zwycięstwo Daniela Góraka nad bardzo groźnym obrońcą Adamem Pattantyusem napawa optymizmem. W czwartkowej rywalizacji wiele również może zależeć od dyspozycji Kuby Kosowskiego, który w pierwszym meczu wygranym przez Bogorię 3:1, pokonał Konrada Kulpę.

Zwycięstwo Bogorii praktycznie przekreśli szansę Energii na awans do fazy play-off, dlatego zapewne Torunianie rzucą wszystkie siły na szalę aby w Grodzisku Mazowieckim odnieść zwycięstwo i zbliżyć się w tabeli do naszego zespołu. Mecz tradycyjnie zostanie rozegrany w hali przy ulicy Westfala 3a. Bilety można nabyć w kasie hali przed rozpoczęciem spotkania.