Zofia Śliwka i Milena Mirecka w półfinale gry podwójnej WTT Youth Star Contender!

You are currently viewing Zofia Śliwka i Milena Mirecka w półfinale gry podwójnej WTT Youth Star Contender!

Znakomicie prezentują się kadetki Bogorii Zofia Śliwka i Milena Mirecka w turnieju WTT Youth Star Contender w grze podwójnej. Adeptki naszej Akademii w piątek pokonały dwie silne pary deblowe i w sobotę zagrają o finał turnieju rozgrywanego we Władysławowie.

W kategorii Kadetek w turnieju międzynarodowym we Władysławowie występują 32 zawodniczki. Większość z nich należy do ścisłej czołówki światowej w tej kategorii wiekowej. W zmaganiach deblowych zgłosiło się 15 par, a Zosia z Mileną swoje pojedynki rozpoczęły od 1/8 finału.

Najpierw w pierwszej rundzie adeptki naszej Akademii Tenisa Stołowego pokonały Zrinkę Rebic (Chorwacja) i Cristinę Singeorzan (Rumunia) 3:1 w setach, co dało im awans do ćwierćfinału. W nim z kolei w czterech setach uporały się z chorwackim duetem: Maria Vidakovic/Sena Smailji. Warto wspomnieć, że z grona polskich kadetek i juniorek występujących w grach podwójnych jedynie Zosia z Mileną awansowały do strefy medalowej. Dla młodszej Mileny start we Władysławowie jest debiutem na arenie międzynarodowej. Medal w pierwszym starcie to na pewno bardzo miła niespodzianka.

W sobotnim półfinale rywalkami naszych dziewczyn będą Rosjanki: Aleksandra Bokova i Eseniia Shirokova. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 15, na stole numer 1. Spotkanie to będzie można oglądać pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=TKv3qQPy_nI

1/8 finału debla Kadetek:

Milena Mirecka/Zofia Śliwka – Zrinka Rebic (Chorwacja)/Cristina Singeorzan (Rumunia) 3:1 (-9, 9, 10, 10)

Ćwierćfinał debla Kadetek:

Maria Vidakovic/Sena Smailji (Chorwacja) – Milena Mirecka/Zofia Śliwka 1:3 (-9, 6, -8, -3)