Ruszył nabór do naszej Akademii Tenisa Stołowego

You are currently viewing Ruszył nabór do naszej Akademii Tenisa Stołowego

Od 18 września rozpoczynają się zajęcia naszej Akademii Tenisa Stołowego. Zapraszamy na treningi wszystkie chętne dzieci, zarówno te które chcą rozpocząć swoją przygodę z tenisem stołowym, jak i te, które wcześniej trenowały najfajniejszą dyscyplinę sportu.

W tym sezonie (od września do czerwca) zajęcia odbywać się będą w dwóch lokalizacjach. W hali sportowej przy ulicy Sportowej 29, na dzieci w poniedziałki i czwartki w godzinach 16-17 czekać będzie trener Adam Białek. W środę i piątek od 16.30 do 17.30 zajęcia prowadzić będzie tam trener Adrian Majchrzak. Z kolei trenerka Ola Falarz treningi będzie prowadzić we wtorki i czwartki w godzinach 16-17 na hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Zajęcia dedykowane są dla dzieci z roczników 2014 i młodszych.

Dla starszych dzieci i młodzieży treningi prowadzić będzie trener Kamil Kaczmarek. Odbywać się będą w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 15.30-17 w sali sportowej przy ulicy Sportowej 29. Według wielu naukowców tenis stołowy to najlepszy sport dla rozwoju dzieci. Co więcej jest to sport dla wszystkich dzieci. Nie trzeba mieć określonych predyspozycji, jak ma to miejsce w wielu innych sportach.

Tenis stołowy pomaga rozwinąć inteligencję dziecka, jednocześnie zwiększając jego sprawność fizyczną. O pozytywnym wpływie gry w tenisa stołowego na rozwój człowieka wypowiedział się znany światowy neurofizjolog kliniczny dr Daniel G. Amen. Wybitny psychiatra twierdzi, że jest to jedyna dyscyplina, która ma tak znaczący wpływ na rozwój mózgu. A dzieje się tak, ponieważ gra dobrze wpływa na koordynację między dłonią a wzrokiem. Takie ćwiczenie jest idealne dla małych dzieci, zwłaszcza tych w wieku przedszkolnym. W przyszłości ułatwi im ważną, choć z pozoru banalną czynność, jaką jest przepisywanie z tablicy.

Zapisywać można się już dziś. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na plakacie. Zapraszamy wasze dzieci już 18 września 🙂