Zofia Śliwka I Milena Mirecka: To nasz pierwszy wspólny międzynarodowy sukces

You are currently viewing Zofia Śliwka I Milena Mirecka: To nasz pierwszy wspólny międzynarodowy sukces

Nasze młode zawodniczki Zosia i Milena mają w dorobku sporo już krajowych osiągnięć, a podczas WTT Youth Star Contender we Władysławowie odniosły pierwszy wspólny międzynarodowy sukces. Zdobyły srebrny medal w grze podwójnej kadetek.

Po turnieju w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo Zofia Śliwka, aktualna Mistrzyni Polski Kadetek w singlu i Milena Mirecka, aktualna Mistrzyni Polski Młodziczek w singlu, były bardzo zadowolone ze swojego występu. Oto co powiedziały po zawodach:

Zofia : – Znamy się dosyć dobrze z Mileną, to nam ułatwiło zgranie oraz komunikację podczas meczów. Naszą mocną stroną było utrzymanie piłki na stole i atak. Zdecydowanie najtrudniejszym meczem był finał z mocnymi, doświadczonymi i bardziej zgranymi przeciwniczkami. Wydaje mi się, że w ostatnim meczu zabrakło zmienności gry, stałyśmy za daleko od stołu, co uniemożliwiło odpowiednie zagranie piłki na stół. Chwilami nieco oddałyśmy pole rywalkom, co skrzętnie wykorzystały.

Milena: – W trakcie turnieju naszą mocną stroną było utrzymanie piłki na stole i atak. Największe problemy miałyśmy w finale, ponieważ zawodniczki z Niemiec były lepsze technicznie i bardziej doświadczone. W ostatnim meczu miałyśmy problem z dostosowaniem bloku po ich ataku. Często stałyśmy za daleko od stołu, co uniemożliwiało odpowiednie zagranie piłki na stół. Wydaje mi się, że zabrakło również zmienności, która mogłaby o wiele bardziej utrudnić przeciwniczkom grę.

W COS-ie Cetniewo Polki pokonały Zrinkę Rebic (Chorwacja) i Cristinę Singeorzan (Rumunia) 3:1, w ćwierćfinale Marię Vidakovic i Senę Smailji (Chorwacja) 3:1, w półfinale Aleksandrę Bokovą i Eseniię Shirokovą (Rosja) 3:2. W finale uległy Niemce Annett Kaufmann i Rumunce Biance Mei Rosu 1:3.

Źródło: PZTS.pl