Prezentacja zespołu Fakel Gazprom Orenbrug

You are currently viewing Prezentacja zespołu Fakel Gazprom Orenbrug

Na dwa dni przed rozpoczęciem turnieju grupowego Ligi Mistrzów, którego gospodarzem będzie Grodzisk Mazowiecki, przedstawiamy rywali Bogorii. Na pierwszy ogień Fakel Gazprom Orenburg, jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w Europie.

Zespół z południa Rosji od kilku lat zasilany jest przez największą spółkę naftową w Rosji Gazprom. Petrodolary zasilające Fakel pozwalają od kilku lat odnosić ogromne sukcesy. Do największych należą oczywiście sukcesy w Lidze Mistrzów. Orenburg aż sześciokrotnie triumfował w tych rozgrywkach. Po raz ostatni w sezonie 2018/2019, kiedy to w rosyjskim finale zespół ten pokonał UMMC Jekaterynburg. Pierwsze zwycięstwo w Champions League Fakel odniósł w 2012 roku.

Jeśli chodzi o zeszły sezon to nasz sobotni rywal (mecz o godzinie 13) zaszedł do półfinału Ligi Mistrzów. Warto wspomnieć, że w fazie grupowej doszło do pojedynku Gazpromu z Bogorią. Zespół ze wschodu zwyciężył 3:1, a jedyny punkt dla Bogorii wywalczył Marek Badowski, który pokonał Vladimira Samsonova. Białorusin przez kilka lat był ważną postacią tej drużyny. A po przejściu na sportową emeryturę kilka miesięcy temu, został trenerem Rosjan.

Oczywiście olbrzymie sukcesy zapewniają Gazpromowi czołowi zawodnicy świata. Również w tym sezonie skład zespołu to istna plejada gwiazd. Świetna trójka zawodników Hugo Calderano, Lin Yun-Ju i Marcos Frietas. Do tego solidny Alexander Shibaev i Dima Ovtcharov, który nie zagra w Grodzisku Mazowieckim ze względu na kontuzję. Bardzo szkoda, że Niemca nie ujrzymy w turnieju, bo ostatnio był w świetnej formie i zdobył dwa medale Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Niewątpliwie Rosjanie są faworytem weekendowych zmagań, jednak liczymy, że podopieczni trenera Tomka Redzimskiego będą wstanie postawić im mocny opór. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak na tle Lina, Calderano czy Freitasa wypadnie Panos, Chuang czy Bany.

Przypominamy szczegółowy harmonogram gier turnieju:

Piątek 5.11.

TTC Neu-Ulm (GER) – Fakel-Gazprom Orenburg (RUS) godz. 12:00

SF SKK El Nino Praha (CZE) – KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki (POL) godz. 18:00

Sobota 6.11

Fakel-Gazprom Orenburg (RUS)- KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki (POL) godz. 13:00

TTC Neu-Ulm (GER)- SF SKK El Nino Praha (CZE) godz. 18:00

Niedziela 7.11

KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki (POL) -TTC Neu-Ulm (GER) godz. 12:00

Fakel-Gazprom Orenburg (RUS)- SF SKK El Nino Praha (CZE) godz. 17:00