Aleks i Michał na podium GPM

You are currently viewing Aleks i Michał na podium GPM

Dwójka adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego wywalczyła medale w zawodach wojewódzkich. Aleks stanął na drugim stopniu podium w kategorii Juniorów, Michał zaś na trzecim w zawodach Żaków.

Zarówno zawody do lat 19, jak i te do lat 10 odbyły się na warszawskich Kabatach. W nich wystartowała duża liczba naszych młodych zawodników. Większość z nich odgrywała kluczowe role. W najlepszej ósemce zawodów znaleźli się w kategorii Juniorów: Tosia Zembowicz, Krzysztof Stąporek, Adam Smoter, Kamil Sadowski oraz Aleks. Krzyś w ćwierćfinale 0:3 w setach uległ Aleksowi. Na tym samym etapie zawody ukończyli Kamil oraz Tosia. Do półfinału awansował za to Adam. Wraz z Pakułą byli jednymi z najmłodszych uczestników zawodów. Adam ma dopiero 12 lat, zaś Aleks 11 i obaj grają w młodszych kategoriach wiekowych.

Los sprawił, że chłopaki zagrali razem w półfinale. Pierwszego seta wygrał Adam, kolejne trzy padły jednak łupem Aleksa i to on awansował do finału turnieju. W nim zmierzył się z Janem Adamiakiem. Wcześniej nasz młody zawodnik wygrał pięć pojedynków. W finale to jednak zawodnik KS Spójnia Warszawa zwyciężył 3:0 w setach.

Z bardzo dobrej strony pokazali się również młodsi Żacy. Prowadzeni przez trenera Pawła Szelińskiego wygrali wiele pojedynków. Z całej grupy najlepiej poradził sobie Michał Staranowicz, który zajął trzecie miejsce. Na miejscach 5-8 turniej ukończyła Amelka Bukowska. Mateusz Dąbrowski oraz Krzysztof Kozłowski uplasowali się odpowiednio na pozycjach 13-16 oraz 17-20. Całej grupie zawodników gratulujemy godnego reprezentowania klubu.

Zadanie publiczne dofinansowane z budżetu Gminy Grodzisk Mazowiecki.