Bogoria w ćwierćfinale Pucharu Europy

You are currently viewing Bogoria w ćwierćfinale Pucharu Europy

Vila Nova de Gaia okazała się bardzo szczęśliwa dla tenisistów Bogorii. Po tym jak Miłosz wywalczył tam dwa medale Mistrzostw Świata Kadetów, w weekend podopieczni Tomasza Redzimskiego wygrali turniej grupowy Pucharu Europy, zapewniając sobie awans do najlepszej ósemki tych rozgrywek.

Awans nie przyszedł łatwo, bo rywale Bogorii byli bardzo wymagający. Szczególnie piątkowe starcie z wielokrotnym mistrzem Czech HB Ostrov Havlickuv Brod, przysporzyło naszym gladiatorom wiele problemów. Mecz od początku do końca stał na tzw. styku. Ostatecznie grodziszczanie zwyciężyli 3:2. Aż cztery z pięciu singli kończyło się wynikiem 3:2 w setach.

Świetne zawody rozegrał kapitan Bogorii Marek Badowski. Popularny Bany wywalczył dwa punkty i świetnie radził sobie w skróconych piątych setach, górując w nich nad Tomasem Treglerem oraz Dmitrijem Prokopcovem. Decydujący punkt przy stanie 2:2 zdobył Pavel Sirucek. Czech od początku sezonu borykał się z kontuzją barku i nie mógł pokazać się kibicom Bogorii w przy stole. Na szczęście wrócił w świetnym stylu, a jego wygrana nad Prokopcovem, bardzo przybliżyła Bogorię do wygrania zmagań w Portugalii.

Kropę nad i, jeśli chodzi o awans do dalszych gier Pucharu Europy zawodnicy Tomasza Redzimskiego postawili w sobotę. Tym razem dosyć pewnie zwyciężyli austriacki UTTC Stockerau 3:0. Najbardziej zaciętego singla rozgrywał Miłosz Redzimski z Davidem Serdaroglu. Dzień wcześniej Miłosz 2:3 w setach uległ Michalowi Obeslo, tym razem w skróconym piątym secie to świeżo upieczony Wicemistrz Świata Kadetów okazał się górą. Ze swoich gier bardzo zadowoleni mogli być również Pavel Sirucek oraz Marek Badowski.

Wygrana w turnieju w Portugalii oznacza, że do losowania ćwierćfinałowego przystąpiliśmy w gronie drużyn rozstawionych. Los chciał, że trafiliśmy na najbardziej utytułowany zespół z Danii Roskilde Bordtennis BTK 61. Spotkania pierwotnie zaplanowane zostały na końcówkę stycznia 2022 roku.

HB Ostrov Havlickuv Brod (Czechy) – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3

Tomas Tregler – Pavel Sirucek 3:0 (11:3, 11:8, 11:8)

Dmitrij Prokopcov – Marek Badowski 2:3 (5:11, 9:11, 11:9, 11:2, 5:6)

Michal Obeslo – Miłosz Redzimski 3:2 (11:7, 11:3, 8:11, 8:11, 6:4)

Tomas Tregler – Marek Badowski 2:3 (11:13, 11:7, 7:11, 11:9, 1:6)

Dmitrij Prokopcov – Pavel Sirucek 2:3 (5:11, 11:9, 10:12, 11:5, 1:6)

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – UTTC Stockerau 3:0

Marek Badowski – Maciej Kołodziejczyk 3:0 (11:8, 11:8, 11:5)

Miłosz Redzimski – David Serdaroglu 3:2 (11:7, 8:11, 7:11, 11:5, 6:4)

Pavel Sirucek – Oleksandr Didukh 3:1 (2:11, 11:6, 13:11, 13:11)