Tenisistki Bogorii na szóstkę

You are currently viewing Tenisistki Bogorii na szóstkę

11 punktów i szóste miejsce w ligowej tabeli to dorobek naszych tenisistek na półmetku sezonu Ekstraklasy Kobiet. Do końca I rundy w debiutanckim sezonie pozostał zawodniczkom Bogorii jeszcze pojedynek z SKTS Sochaczew.

Spośród ośmiu spotkań podopiecznym trenera Zbyszka Grześlaka udało się zwyciężyć w trzech i dwa przegrać w stosunku 2:3, co daje jeden punkt do ligowej tabeli. Bardzo udany był początek sezonu kiedy to dziewczyny wygrał 3:1 spotkania z MUKS-em Start Nadarzyn oraz Lucrum Skarbek Góry Tarnowskie. Warto jednak pamiętać, że dwa ostatnie mecze tenisistki Bogorii musiały sobie radzić bez Katarzyny Grzybowskiej-Franc, ze względu na jej przerwę macierzyńską. To właśnie brązowa medalistka Mistrzostw Europy z 2018 roku była liderką zespołu wygrywając 8 z 13 pojedynków singlowych.

Cieszy również fakt, że pierwsze zwycięstwa indywidualne ma za sobą również nasza wychowanka Martyna Lis. Nasza Mistrzyni Polski Juniorek w singlu z 2020 roku, w swoim debiucie wygrała ważny mecz z Anną Brzyską 3:2 w setach. Ten pojedynek otworzył zespołowi trenera Zbyszka, możliwość pokonania Akademii Zamojskiej Zamość 3:1. Na chwilę obecną bilans indywidualny Martyny wynosi 2 zwycięstwa i 3 porażki. W 2022 roku na pewno będziemy częściej oglądać Martynę przy stole, gdyż wiadomo, że do końca sezonu nie zagra Grzybowska-Franc.

Jeśli chodzi o bilans singlowy naszych pozostałych zawodniczek to Ola Falarz ma 3 zwycięstwa i 6 porażek, zaś Białorusinka Darya Kisel 2 zwycięstwa i 4 porażki. Bardzo liczymy na dobrą postawę naszych defensorek w II rundzie, bo ich zwycięstwa mogą przybliżyć Bogorię do głównego celu na ten sezon. A jest nim zdecydowanie utrzymanie w ekstraklasie. Nad strefą spadkową po I rundzie nasze dziewczyny mają aktualnie 5 punktów przewagi. Dlatego w II rundzie, która rozpocznie się już na początku stycznia, również trzeba będzie wygrać kilka spotkań. Najlepiej zacząć już na początku w derbach Mazowsza, przeciwko ekipie z Nadarzyna. Wstępnie mecz ten został zaplanowany na 7 stycznia. Szczegółowe wyniki spotkań naszych zawodniczek możecie znaleźć pod poniższym linkiem:

https://www.pzts.pl/rozgrywki-ligowe/druzyna/?id=538