Zwycięstwa drugich zespołów w I lidze

You are currently viewing Zwycięstwa drugich zespołów w I lidze

Dużo grania w weekend za sobą, mają również drużyny występujące w I lidze. Nasza żeńska drużyna dwukrotnie 6:4 pokonała zespoły z Jastrzębia Zdrój. Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I ligi zanotowała nasza męska drużyna.

Zacznijmy od drugiej ekipy naszych tenisistek, która świetnie radzi sobie na zapleczu ekstraklasy. Dziewczyny od początku sezonu należą do ścisłej czołówki ligowej tabeli. W weekend za rywali jednego dnia miał JKTS Jastrzębie-Zdrój I oraz JKTS Jastrzębie-Zdrój II. Na początek zawodniczki Bogorii zmierzyły się z teoretycznie słabszym drugim zespołem ze Śląska. Mecz rozpoczął się od prowadzenia naszych dziewczyn 3:1, a po deblu udało się powiększyć prowadzenie do 5:1. Ostatnie gry były trochę słabsze w wykonaniu podopiecznych trenera Pawła Fertikowskiego i Adam Białka. Mimo to udało się wygrać cały mecz w stosunku 6:4. Punkty wywalczyły: 2.5 Michalina Górska, 1:5 Julia Więckowska, 1.5 Zofia Śliwka, 0.5 Milena Mirecka.

Bardzo podobny przebieg miała rywalizacja z pierwszym zespołem Jastrzębia, który jest liderem rozgrywek I ligi w grupie południowej. Najpierw było prowadzenie 3:1, które udało się podwyższyć na 5:1. Ostatnie gry ponownie bardziej pod dyktando przeciwniczek i ostateczna wygrana 6:4 po świetnym meczu. Co prawda rywalki wystąpił lekko osłabione, mimo to wygrana z liderem rozgrywek bardzo cieszy. Debiut w tym meczu na tym poziomie rozgrywek zaliczyła bardzo ambitna Zuzia Gutkowska. Punkty dla Bogorii w drugim meczu wywalczyły: 2.5 Zofia Śliwka, 1.5 Julia Więckowska, 1.5 Milena Mirecka i 0.5 Michalina Górska. Były to ostatnie spotkania I rundy zasadniczej. Na półmetku nasze tenisistki plasują się na trzecim miejscu rozgrywek, ze stratą tylko jednego punktu do zespołu z Wrocławia oraz trzech do Jastrzębia.

Ważne mecze w sobotę i niedzielę z kolei rozgrywał męski zespół Bogorii. Panowie, którzy w tym sezonie walczą o utrzymanie najpierw byli bardzo blisko remisu w starciu z Dąbrową Górniczą, przegrywając 4:6. Aż cztery gry przegrali w stosunku 2:3 w setach. Na szczęcie udało im się wygrać niedzielne spotkanie przeciwko Broni Radom, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Zwycięstwo 8:2 pozwoliło im do czterech punktów powiększyć przewagę. W meczu z Bronią punktowali: 2.5 Michał Gawlas, Kuba Stecyszyn, Przemek Sałaciński oraz 0.5 Patryk Pyśk. Aktualnie w ligowej tabeli I ligi mężczyzn Bogoria II plasuje się na dziewiątym miejscu, oznaczającym grę w barażach o utrzymanie w I lidze.