Tydzień do rozpoczęcia półfinału fazy play-off

You are currently viewing Tydzień do rozpoczęcia półfinału fazy play-off

6 i 8 maja Bogoria rozegra spotkania z AZS AWFIS Baltą Gdańsk. Stawką dwumeczu będzie awans do finału LOTTO Superligi. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Gdańsku (piątek godzina 18). Rewanż w naszej hali przy Westfala zaplanowany został na niedzielę o godzinie 16.

Trener Tomasz Redzimski zdecydował, że lepiej dla zespołu rewanż będzie rozgrywać przed grodziską publicznością. Decyzja wydaje się całkowicie słuszna, gdyż Panos, Pavel i Marek zawsze podkreślają, że uwielbiają grać w naszej hali i ze swoimi kibicami. Co więcej Bogoria bardzo rzadko przegrywa w grodziskiej hali. Ważne będzie pierwsze spotkanie w Gdańsku. W ćwierćfinałowej rywalizacji nasi zawodnicy wygrali pierwszy mecz na wyjeździe z Sokołami Jarosław 3:0, co od razu ostawiło losy dwumeczu.

Nasz półfinałowy rywal aktualny sezon również może zaliczyć do bardzo udanych. Drugi z rzędu awans do strefy medalowej LOTTO Superligi to niewątpliwy sukces zespołu Bartosza Gajka. Wiodącą postacią w AZS-ie jest Wang Zeng Yi. Popularny Wandżi był również bohaterem ćwierćfinałowego dwumeczu z Energą-Manekin Toruń. Grający uchwytem piórkowym Wang wygrał wszystkie trzy pojedynki singlowe. Po jednym singlu wygrali również Tomasz Tomaszuk oraz Szymon Malicki. Ta dwójka wygrała również debla w rewanżowym meczu w Gdańsku.

Przed rozpoczęciem rywalizacji faworytami są nasi tenisiści. Panos ma doskonały sezonu, w którym pokonał już bardzo wielu klasowych tenisistów stołowych. Ze świetnej strony w dwumeczu z Jarosławiem pokazał się Pavel Sirucek, który zwyciężył Hindusa Gnanasekarena. Jeśli w dobrej kondycji zdrowotnej będzie również nasz kapitan Marek Badowski możemy być dobrej myśli. W drugim półfinałowym starciu zmierzą się ze sobą Dekorglass Działdowo oraz LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Zwycięzcy obu półfinałów zmierzą się ze sobą w wielkim finale LOTTO Superligi. W rywalizacji finałowej rozgrywany jest tylko jeden mecz. W zeszłym sezonie po tytuł mistrzowski sięgnął Dekorglass, który pokonał 3:1 w Gdańsku Bogorię. W tym sezonie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego walczą o ósmy tytuł najlepszej drużyny w kraju.