Roskilde BTK61- Dartom Bogoria: Zapowiedź rywalizacji

You are currently viewing Roskilde BTK61- Dartom Bogoria: Zapowiedź rywalizacji

Już jutro przed naszymi tenisistami niezwykle ważna spotkanie w ćwierćfinale Pucharu Europy. Przeciwnikiem Bogorii najbardziej utytułowany duński zespół. Początek czwartkowego meczu o godzinie 19. Transmisja dostępna na stronach ettu.tv.

Rewanż zostanie rozegrany w Grodzisku Mazowieckim 21 stycznia (piątek) o godzinie 18. Do oddalonego o 30 km od Kopenhagi Roskilde grodziscy tenisiści udali się w osłabionym zestawieniu. Niestety ze względu na kwarantannę nie wystąpi jutro nasz kapitan Marek Badowski. Oprócz niego w kraju musiał zostać trener zespołu Tomasz Redzimskiego. W jego miejsce poleciał trener Paweł Fertikowski, który już raz bardzo z ławki pomógł zawodnikom Bogorii. W zeszłym sezonie trener Fertikowski poprowadził drużynę w ligowych meczach wyjazdowych z Dekorglassem oraz AZS Unią. Oba te trudne pojedynki udało się zwyciężyć.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Europy po naszej stronie wystąpią Pavle Sirucek, Miłosz Redzimski oraz Panagiotis Gionis. Dla Panosa będzie to pierwszy występ w barwach Bogorii od turnieju Ligi Mistrzów. Jego dobra gra będzie bardzo potrzebna by pokonać zespół z Roskilde. Nasz rywal do meczu podejdzie prawdopodobnie w podstawowym składzie Michael Maze, Jens Lundqvist oraz Mikkel Hindersson. Zarówno Maze, jak i Szwed Lundqvist w swoim dorobku mają medale największych światowych imprez. Maze to medalista Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich.

W sezonie 2018/19 Dartom Bogoria spotkał się z Roskilde w fazie grupowej Champions League. Wielokrotni Mistrzowie Polski wygrali 3:0 na wyjeździe, punkty zdobywali wówczas Pavel Sirucek, Masaki Yoshida, Panagiotis Gionis. W rewanżowym meczu przegraliśmy 1:3 po zwycięskiej grze Panagiotias Gionisa. Dla gości 2 pkt zdobył Yujia Zhai, który m.in. zrewanżował się za porażkę Pavlovi Siruckowi w Danii.

Awans do półfinału Pucharu Europy wywalczy zespół, który okaże się lepszy w dwumeczu. Transmisję z jutrzejszego spotkania możecie znaleźć pod poniższym linkiem:

https://www.ettu.tv/en-int/playerpage/1199590