Kolejne wyzwania przed kobiecą drużyną

You are currently viewing Kolejne wyzwania przed kobiecą drużyną

W weekend tenisistki Bogorii będą kontynuowały maraton gier w Ekstraklasie. Po raz kolejny zagrają w piątek i niedzielę w naszej hali sportowej przy ulicy Wesfala 3a. Tym razem ich rywalkami będą drużyny z Łomży oraz Torunia.

W piątkowy wieczór o godzinie 18 zespół prowadzony przez Zbyszka Grześlaka podejmie AZS PWSIP Łomżę. Ekipa z Łomży walczy w tym sezonie o awans do strefy medalowej. Po pierwszej rundzie plasował się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Ostatnie porażki z MUKS-em Nadarzyn oraz Bebetto Częstochowa spowodowały, że AZS spadł na piąte miejsce. Najwięcej indywidualnych zwycięstw ma Magdalena Sikorska (bilans gier 7-8). Oprócz niej w drużynie regularnie występują Marta Smętek oraz Chinka Zhao Xia.

Dzięki ostatniej wygranej nad MKS Skarbek Góry Tarnowskie w drużynie Bogorii panują bardzo dobre nastroje. Wygrana nad drużyną ze Śląska pozwoliła się oddalić od strefy spadkowej, a dodatkowo każda z naszych tenisistek rozegrała dobre gry singlowe. Przed piątkową rywalizacją Bogoria traci do AZS-u tylko cztery punkty w ligowej tabeli i wydaje się, że przy dobrych pojedynkach jest to rywal w zasięgu zespołu trenera Zbyszka.

Jeszcze ważniejszy dla naszych dziewczyn może być niedzielny mecz z Gotykiem Toruń. Zespół z Grodu Kopernika, traci trzy punkty do Bogorii w ligowej tabeli. Ewentualne zwycięstwo może pozwolić nad odskoczenie od Gotyka na bezpieczną przewagę. Gotyk ma jedną z najmłodszych drużyn w całej lidze. Warto przyjść i w niedzielę obserwować Wiktorię Wróbel, która w lipcu 2021 roku wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy w mikście. Jej rywalem w tym turnieju był… nasz Miłosz Redzimski. Wróbel mimo 15 lat na swoim koncie ma już brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski w 2021 roku. Początek niedzielnego meczu w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a o godzinie 16.

W trakcie obu spotkań przeprowadzone zostaną konkursy w trakcie których będzie można wygrać m.in. bilety na zbliżający się wielkimi krokami mecz w Ćwierćfinale Pucharu Europy z Roskilde BTK61.