Łomża lepsza od Bogorii w Ekstraklasie Kobiet

You are currently viewing Łomża lepsza od Bogorii w Ekstraklasie Kobiet

Porażką 1:3 zakończyło się wczorajsze spotkanie naszych tenisistek z zespołem AZS PWSIP Łomża. Mecz został rozegrany w ramach 12. Kolejki Ekstraklasy. Mimo porażki Bogoria pozostała na siódmym miejscu w ligowej tabeli.

Takim samym wynikiem zakończył się pierwszy mecz w Łomży. Wówczas jednak w naszych barwach grała jeszcze Katarzyna Grzybowska-Franc, która obecnie jest na przerwie macierzyńskiej. Przeszkodą nie do przejścia dla naszych tenisistek okazała się Chinka Zhao Xia. Widać było, że doświadczona Zhao świetnie radzi sobie w grze przeciwko obrończynią. Ani Ola Falarz, ani Darya Kisel nie miały większych szans z zawodniczką grającą uchwytem piórkowym.

Darya jednak pokonała wartościową zawodniczkę Magdalenę Sikorską. W Łomży to Sikorska była górą, tym razem Białorusinka była bardzo cierpliwa i wygrywała dłuższe akcje. Ostatecznie zwyciężyła ten pojedynek 3:1 w setach. Była to niestety jedyna gra, jaką wygrała zawodniczka Bogorii w piątkowy wieczór. W trzecim spotkaniu singlowym Martyna Lis musiała uznać wyższość leworęcznej Marcie Smętek. Widać było, że naszej wychowance dużą trudność sprawiał odbiór serwów z boczną rotacją. Bardzo też szkoda drugiego seta, w którym Martyna prowadziła 10:8. Ostatecznie ta partia, jak i cały mecz (3:0 w setach) zakończył się zwycięstwem zawodniczki z Łomży.

Okazja do poprawy nastrojów zespołu trenera Zbyszka Grześlaka nadarzy się bardzo szybko. Już jutro o godzinie 16 we własnej Bogoria podejmie Gotyk Toruń. Może to być bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli. Aktualnie zespół z Torunia jest tuż za Bogorią w ligowej tabeli, na ósmej pozycji, ze stratą tylko dwóch punktów. Nad strefą spadkową aktualnie nasze zawodniczki mają osiem punktów przewagi. W trakcie jutrzejszego spotkania po raz kolejny zostaną przeprowadzone konkursy, w trakcie których będzie można wygrać bilety na rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu ETTU. W piątek 21 stycznia tenisiści Bogorii zmierzą się z najbardziej utytułowanym duńskim zespołem Roskilde BTK61 Bordetennis.

AZS PWSIP Łomża – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

Zhao Xia – Aleksandra Falarz 3:0 (11:6, 11:5, 11:8)

Magdalena Sikorska – Darya Kisel 1:3 (11:9, 9:11, 8:11, 8:11)

Marta Smętek – Martyna Lis 3:0 (11:8, 14:12, 11:5)

Zhao Xia – Darya Kisel 3:0 (11:3, 11:4, 11:5)