Cenna wygrana z Toruniem

Dużych emocji dostarczył grodziskim kibicom mecz naszej kobiecej drużyny w Ekstraklasie z Gotykiem Toruń. Nasze dziewczyny zwyciężyły 3:1 i dzięki temu zwycięstwu są już bardzo blisko utrzymania w Ekstraklasie. Świetny mecz w niedzielę zagrała Darya Kisel, która wygrała obie gry singlowe.

Białoruska defensorka po raz kolejny udowodniła, że jest bardzo trudną i niewygodną przeciwniczką. Widać było, że w starciu z Gotykiem „Dasza” bardzo dobrze czuje się przy stole. W pierwszej grze dosyć pewnie pokonała leworęczną Zuzannę Błażejewicz 3:0 w setach. Jeszcze większe uznania tenisistce Bogorii należą się rywalizację z Wiktorią Wróbel, przy stanie 2:1 dla Bogorii w całym meczu. Darya w piątym secie przegrywała już 6:9, a następnie broniła piłki meczowe. Za każdym razem świetnie wychodziła z opałów, a sama przy czwartej piłce meczowej przypieczętowała wygraną Bogorii w całym meczu. Wspomniany set zakończył się jej zwycięstwem 17:15.

Innym równie ważnym wydarzeniem meczu był debiut Zosi Śliwki w najwyższej klasie rozgrywkowej. 14-letnia wychowanka Bogorii świetnie spisuje się w tym sezonie w I lidze, gdzie wygrała wszystkie 14 gier singlowych. Zosia w debiucie stanęła przed bardzo trudnym wyzwaniem, rywalizacji z Wiktorią Wróbel. Trema naszej tenisistce towarzyszyła jedynie w pierwszym secie, którego Zosia przegrała 4:11. W dwóch kolejnych walka była bardzo zażarta, a widzowie oglądali kilka ciekawych akcji. Ostatecznie to Wróbel wygrała drugiego i trzeciego seta w stosunku 12:10. Mimo porażki Zosia mogła być dumna ze swojego debiutu.

Trzeci ważny punkt dla Bogorii „dołożyła” Ola Falarz. Najbardziej doświadczona w drużynie Ola pokonała 3:1 w setach Annę Jędrzejewską. Wygrana nad Gotykiem pozwoliła drużynie prowadzonej przez trenera Zbyszka Grześlaka odskoczyć już na 11 punktów od strefy spadkowej. Aktualnie Bogoria zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów. Kolejny mecz naszej żeńskiej drużyny 3 lutego na wyjeździe z SKTS Sochaczew.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Gotyk Toruń 3:1

Darya Kisel – Zuzanna Błażejewicz 3:0 (11:5, 11:7, 13:11)

Zofia Śliwka – Wiktoria Wróbel 0:3 (4:11, 10:12, 10:12)

Aleksandra Falarz – Anna Jędrzejewska 3:1 (11:5, 11:3, 9:11, 11:9)

Darya Kisel – Wiktoria Wróbel 3:2 (11:7, 8:11, 11:4, 6:11, 17:15)