Maraton gier przed kobiecym zespołem

You are currently viewing Maraton gier przed kobiecym zespołem

Aż trzy spotkania w tym tygodniu rozegra zespół Bogorii w rozgrywkach Ekstraklasy Kobiet. Wszystkie mecze podopieczne trenera Zbyszka Grześlaka rozegrają na wyjeździe.

Po kilkunastodniowej przerwie ligowej nasze zawodniczki wrócą do ekstraklasowych stołów. Niestety żadne z lutowych spotkań nie zostanie rozegrane w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Pierwszy z trzech meczów nasze tenisistki rozegrają już w czwartek. 3 lutego na wyjeździe zmierzą się z SKTS Sochaczew, w ramach Derbów Mazowsza. Spotkanie to zostało zaplanowane na godzinę 17. Będzie to zaległy mecz z I rundy zasadniczej. Prawdopodobnie do tej rywalizacji przystąpimy w składzie Darya Kisel, Martyna Lis oraz Ola Falarz.

Wydaje się, że z perspektywy trzech gier najważniejsze będzie sobotnie spotkanie z Akademią Zamojską Zamość. Zespół z Lubelszczyzny plasuje się na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli, pierwszym zagrożonym spadkiem. Nasze dziewczyny mają nad Akademią Zamojską 11 punktów przewagi. Ewentualne zwycięstwo niemal na pewno zagwarantuje nam bezpieczne utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Sobotni mecz zaplanowany jest na godzinę 12.

Dzień później na zakończenie maratonu gier podopieczne trenera Grześlaka zagrają z KTS ENEA SIARKOPOL Tarnobrzeg. Ekipa z Tarnobrzega tydzień temu awansowała do półfinału elitarnej Ligi Mistrzów. Z pewnością faworytem tej rywalizacji będzie wielokrotny Mistrz Polski. Dla naszych dziewczyn będzie to doskonała okazja by sprawdzić się z najlepszymi zawodniczkami w Europie. W sobotę 5 lutego swój mecz w I lidze kobiet zagra nasz drugi zespół kobiecy. Dziewczyny wraz z trenerem Pawłem Fertikowskim udadzą się na wyjazdowy mecz z AZS Politechniką Rzeszów. Rywalizacja została zaplanowana na godzinę 16.