Ćwierćfinał Pucharu Europy już w tym tygodniu

28 stycznia w Bydgoszczy zostanie rozegrany pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu Europy pomiędzy Bogorią, a LOTTO Polski Cukier Gwiazdą. Początek rywalizacji o godzinie 16.
 
Rewanżowy mecz w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się z kolei 10 lutego. Awans do półfinału europejskich rozgrywek uzyska zwycięzca dwumeczu. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego być może przystąpią do rywalizacji z Markiem Badowskim w składzie. Nasz kapitan zagrał w ostatnim czasie zarówno w meczu Superligi, jak i reprezentacji Polski w ramach eliminacji do Drużynowych Mistrzostw Europy. Niewątpliwie jego dobra postawa pomogłaby Bogorii w uzyskaniu dobrego rezultatu w pierwszym meczu.
 
Raczej gotowy na mecz nie będzie Panagotis Gionis. Jest za to szansa, że będzie gotowy do gry na rewanżowy mecz przy Westfala. Pod jego nieobecność rolę lidera pełnić będzie Miłosz Redzimski, który ma za sobą świetną pierwszą część sezonu. Miłosz ostatnio zaliczył bardzo udany start w zawodach rangi WTT, gdzie przeszedł przez czterostopniowe eliminacji pokonując m.in. Wicemistrza Świata w deblu Alvaro Roblesa. W meczu przeciwko Gwieździe zagra także prawdopodobnie Mistrz Polski Juniorów w drużynie Michał Gawlas.
 
Nasi rywale mają szeroki skład, w którym najczęściej grają Artur Grela i Vladislav Ursu. Leworęczny Ursu do lider zespołu w tym sezonie. W składzie zespołu są również m.in. Azjaci Siu Lam czy Taku Takakiwa. Na półmetku sezonu LOTTO Superligi nieznacznie wyżej znajdują się tenisiści Bogorii, którzy są na drugiej pozycji. Gwiazda z kolei po pierwszej rundzie zasadniczej zajmuje trzecie miejsce ze stratą zaledwie dwóch punktów do podopiecznych trenera Redzimskiego. Dwumecz zapowiada się niezwykle interesującą, a kto będzie górą dowiemy się 10 lutego w Grodzisku Mazowieckim.