Michał Gawlas na podium Grand Prix Polski Juniorów

You are currently viewing Michał Gawlas na podium Grand Prix Polski Juniorów

Aż dziesiątka młodych zawodników brała udział w III zawodach ogólnopolskich w kategorii młodzików i juniorów. Brązowy medal w tej drugiej kategorii wywalczył grający uchwytem piórkowym Michał. W młodszej kategorii  młodzików na 9. miejscu uplasował się najmłodszy ze startujących Bogorian Jakub Dobosz.

Bardzo duża grupa tenisistów Bogorii zagrała w Luboniu już w piątkowych eliminacjach. Spośród grupy juniorów najlepiej poradziła sobie Tosia Zembowicz, która wywalczyła awans do turnieju głównego. Tosia wygrała zarówno zmagania grupowe, jak i dodatkowy mecz o awans do sobotnich zmagań grupowych. Decydujący mecz o awans z kolei przegrał Krzysztof Stąporek. Oznaczało to, że w sobotę do zawodów juniorskich przystąpi siódemka adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego.

Spośród tej siódemki awans do 1/16 finału wywalczyła piątka z nich. Jedynie Tosi nie udała się ta sztuka. Jednak dla niej już sam awans do turnieju głównego należy uznać za spory sukces. Ostatecznie zakończyła ona na miejscach 57-64, przedział wyżej znalazł się z kolei Patryk Pyśk, on uplasował się na pozycjach 49-56. W 1/16 finału zameldowali się Kuba Stecyszyn, Jacek Mitas, Michał, Zosia Śliwka oraz Milena Mirecka. Występujące w I lidze Milena z Zosią nie wywalczyły awansu do 1/8 finału starszej kategorii. Warto pamiętać, że obie są jeszcze kadetkami. Ostatecznie Zosia zajęła miejsca w przedziale 17-24, zaś Milena 25-32. Ten sam przedział wywalczył Kuba Stecyszn.

Do niedzielnych pojedynków w 1/8 finału awansowali Jacek oraz Michał. Pierwszy z nich po dzielnej walce zajął miejsca 13-16. Michał z kolei rozgrywał świetne pojedynki w Luboniu. Po pokonaniu Maksa Miastowskiego oraz trenującego w naszym ośrodku Kacpra Głazowskiego zameldował się w półfinale. Tam niestety musiał uznać wyższość leworęcznego Szymona Kolasy. To już drugi turniej Grand Prix Polski kiedy Gawlas staje na podium. Również trzeci grający uchwytem piórkowym Michał był w I Grand Prix Polski.

Dobre zawody za sobą mają również nasi młodzicy Kuba Dobosz, Iwo Kulik i Tomek Fabisiak. Do tej trójki miał dołączyć Aleks Pakuła, jednak ze względów zdrowotnych Aleks w ostatniej chwili musiał zrezygnować z zawodów. Tomek, Iwo i Kuba po dobrych grach grupowych awansowali do 1/16 finału. Z tych pojedynków zwycięsko wyszedł tylko Kuba, chociaż zarówno Tomek, jak i Iwo byli bardzo blisko pokonania swoich rywali. Ostatecznie obaj uplasowali się na pozycjach 17-24. Wczoraj w 1/8 finału Kuba uległ 1:3 w setach Mateuszowi Gawlasowi, który jest bratem Michała. Później Dobosz pokonał w grze o przedział Juliana Korzusa, co pozwoliło mu się uplasować w przedziale 9-12.