Kobiecy zespół Bogorii pewny utrzymania w ekstraklasie

You are currently viewing Kobiecy zespół Bogorii pewny utrzymania w ekstraklasie

Mimo porażek w dwóch ostatnich spotkaniach Ekstraklasy nasze tenisistki zapewniły sobie utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Przed nimi jeszcze jeden mecz w fazie zasadniczej przeciwko Bebbeto AZS UJ Częstochowa, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę.

Podopiecznym trenera Zbyszka Grześlaka spokojne utrzymanie zapewniły ostatnie porażki Akademii Zamojskiej Zamość. Tym samym zespół z Lubelszczyzny dołączył do ekipy MKS Lucrum Skarbek Góry Tarnowskie. Te dwie drużyny kolejny sezon spędzą w rozgrywkach I ligi. Utrzymanie dla Bogorii to osiągnięcie głównego celu oraz spory sukces w debiutanckim sezonie. Tym bardziej, że po kilku kolejkach trener Grześlak nie mógł korzystać z usług Kasi Grzybowskiej-Franc, która niedawno urodziła córkę.

Bardzo dobra postawa Darii Kisel, Oli Falarz i wychowanki naszej Akademii Martyny Lis w spotkaniach z zespołami o podobnym potencjale, spowodowała, że dziewczyny plasują się przed ostatnią rundą gier na siódmej pozycji. W dotychczasowych 17 meczach wygrał pięć spotkań. Kilka przegrywały również w stosunku 2:3, co przełożyło się na 18 punktów, w tabeli Ekstraklasy Kobiet. Oprócz wspomnianych drużyn z Zamościa i Góry Tarnowskich w ligowej tabeli Bogoria wyprzedza również inny zespół z Mazowsza MUKS Start Nadarzyn.

Sobotni wyjazdowy mecz z Bebbeto AZS UJ Częstochowa został zaplanowany na sobotę 19 marca na godzinę. Bardzo prawdopodobne, że szansę gry w tym meczu otrzyma nasza wychowanka 15-letnia Zosia Śliwka. Zosia, która jest w każdej narodowej kadetek, ostatnio zwyciężyła w Grand Prix Polski do lat 15. W tym sezonie również świetnie spisuje się na zapleczu ekstraklasy. W rozgrywkach I ligi kobiet w drugiej drużynie Bogorii ma bilans indywidualny 25 zwycięstw i 3 porażki. Tylko dwie zawodniczki w I lidze w grupie południowej wygrały więcej gier singlowych niż Zosia. Poniżej znajdziecie wszystkie wyniki kobiecej drużyny Bogorii w Ekstraklasie:

https://www.pzts.pl/rozgrywki-ligowe/druzyna/?id=538