Dartom Bogoria zagra o 9 tytuł Drużynowego Mistrza Polski

You are currently viewing Dartom Bogoria zagra o 9 tytuł Drużynowego Mistrza Polski

W sobotę punktualnie o godzinie 12.30 rozpocznie się finałowa rywalizacja w LOTTO Superlidze. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra z Dekorglassem Działdowo. Mecz zostanie rozegrany w w Hali Gier Sportowych przy Drodze Dębińskiej 10C w Poznaniu.

Jutrzejszy mecz będzie ostatnim akordem sezonu 2022/2023. Sezonu bardzo udanego w którym podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego doszli do półfinału Pucharu Europy i awansowali do finału LOTTO Superligi. Do tego świetnie radziła sobie młodzież, która na arenie krajowej i europejskiej wywalczyła kilkanaście medali w imprezach mistrzowskich.

Cały tydzień pierwsza drużyna przygotowywała się do wielkiego finału na swoim obiekcie przy ulicy Sportowej 29. Miłosz, Marek i Panos doskonalili różne warianty taktyczne, by jak najlepiej przygotować się do sobotniej rywalizacji. W przygotowaniach pomogli dwaj leworęczni tenisiści Konrad Kulpa i Damian Węderlich. Jednym z kluczowych zawodników Dekorglassu jest właśnie leworęczny Jonathan Groth. Oprócz gier indywidualnych grodziscy zawodnicy doskonalili także grę podwójną w różnym ustawieniu. Przy wyniku 2:2 w finałowym meczu o losach rywalizacji decyduje właśnie gra podwójna.

Rywale z Działdowa do meczu w Poznaniu przystąpią w swoim najmocniejszym składzie Jakub Dyjas, Jonathan Groth i Kai Konishi. W tym sezonie Bogoria aż czterokrotnie miała okazję mierzyć się z Dekorglassem. Trzy z tych spotkań kończyło się wygraną Działdowa. Finałowa rywalizacja to jednak oddzielny mecz o zupełnie innym ładunku emocjonalnym. W swojej historii rywal Dartomu Bogorii tylko raz sięgał po tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Spotkanie będzie transmitowane na TVP Sport oraz w online na oficjalnej stronie LOTTO Superligi (https://superliga.com.pl/)