Piątka zawodników Bogorii zagra w Mistrzostwach Polski

You are currently viewing Piątka zawodników Bogorii zagra w Mistrzostwach Polski

Marek Badowski, Miłosz Redzimski, Michał Gawlas, Zosia Śliwka oraz Martyna Lis będą reprezentować grodziski klub w trakcie rozpoczynających się dzisiaj 90. Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Turniej do niedzieli potrwa w Częstochowie.

Z tej grupy największe szanse medalowe mają Miłosz oraz Marek. Kapitan Bogorii w Częstochowie w turnieju singla rozstawiony będzie z numerem drugim. Młody Redzimski z kolei do zawodów przystępuje jako turniejowa trójka. Miłosz jest również najmłodszym męskim zawodnikiem. Najstarszy z kolei jest Jarosław Tomicki, który od tenisisty Bogorii jest starszy aż o 26 lat.

Zarówno Marek, jak i aktualny Wicemistrz Świata Kadetów w singlu w pierwszej rundzie mają wolny los. Do zmagań przystąpią od 1/16 finału. Rywalem Badowskiego w tym pojedynku będzie Maciej Podsiadło lub Grzegorz Felkel. Redzimski z kolei zmierzy się z lepszym z pary Adrian Spychała/Kamil Nalepa. Bardzo trudne zadanie czeka Michała Gawlasa. Nasz piórkowiec będzie debiutował w Indywidualnych Mistrzostwach Kraju. Jego pierwszym rywalem będzie znany z bardzo dobrego serwu Jakub Perek. W grze deblowej Michał zagra z doświadczonym Filipem Szymańskim, zaś Miłosz z leworęcznym Przemkiem Walaszkiem.

Najmłodszą zawodniczką turnieju z kolei jest Zosia Śliwka. W tym samym wieku jest jedynie Natalia Bogdanowicz. Obie zawodniczki aktualnie należą do ścisłej czołówki kadetek w Europie. Zosia w pierwszej rundzie singla zmierzy się z Julią Furman. Co ciekawe w tym sezonie Zosi udało się już wygrać z tą zawodniczką w rozgrywkach I ligi. Z dziewiętnastym numerem to turnieju przystąpi Martyna Lis. Martyna w tym sezonie bardzo dobrze spisywała się w turniejach rangi Grand Prix Polski. W jednym z nich dotarła nawet do półfinału. W pierwszym singlu rywalką Martyny będzie Natalia Michorczyk. W turnieju miksta Lis stworzy ponownie duet z Miłoszem Redzimskim. Inną naszą klubową parą będzie Michał Gawlas/ Zosia Śliwka. W turnieju miksta zagra również Marek. W parze z Natalią Bajor będą jednymi z głównych faworytów do wywalczenia złotego medalu. Wszystkie informacje wraz z wynikami możecie znaleźć pod poniższym linkiem:

https://www.pzts.pl/wydarzenia/90-indywidualne-mistrzostwa-polski-21-22/