Nowe twarze w Bogorii

Koreańczyk Jang Seongil nie będzie jedynym transferem Bogorii przed sezonem 2022/2023. Do drużyny kobiecej, która kolejny rok zagra w Ekstraklasie dołącza Aleksandra Michalak. Nowi zawodnicy będą reprezentować również Bogorię w I lidze kobiet oraz mężczyzn.

W zeszłym sezonie zespół kobiet Bogorii zajął 8. miejsce i wykonał plan utrzymania się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Duży udział w tym miała Białorusinka Darya Kisel, która po sezonie 2021/2022 żegna się z naszym klubem. W jej miejsce do zespołu Zbyszka Grześlaka dołączy leworęczna Ola Michalak. W zeszłym sezonie 21-letnia Michalak reprezentowała barwy zwyciężczyń Ligi Mistrzyń KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. W Ekstraklasie zagrała w ośmiu pojedynkach singlowych i wygrała cztery z nich. Ola w swoim dorobku ma medale Mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych. W ostatnich Mistrzostwach Polski Seniorek wywalczyła również brązowy medal w grze deblowej.

Michalak już od kilku miesięcy trenuje w Grodzisku Mazowieckim i bardzo dobrze odnajduje się w grupie treningowej. Z pewnością trener Grześlak liczy na jej dobrą grę, która ma pomóc w utrzymaniu w Ekstraklasie Kobiet. Oprócz niej w składzie kobiet będą Ola Falarz, Martyna Lis, Zosia Śliwka oraz Kasia Trochimiuk. Część tych zawodniczek występować będzie również na zapleczu ekstraklasy. W zeszłym sezonie I ligi nasze młode zawodniczki pokazały się ze świetnej strony zajmując wysoką 5. lokatę. W sezonie 2022/2023 do tej drużyny dołącza Emilia Skuba. Emilka w zeszłym sezonie broniła barw Politechniki Rzeszów, która zajęła 3. miejsce w tych samych rozgrywkach. Skuba wygrała 9 z 18 pojedynków singlowych ostatniego sezonu i aktualnie należy do ścisłej czołówki krajowej w kategorii juniorek. W skład drugiego zespołu Bogorii na nowy sezon wchodzą również Milena Mirecka, Tosia Zembowicz, Zuzia Gutkowska oraz Maja Łakoma. Maja to kolejna nowa twarz w naszym zespole. W zeszłym sezonie dopiero skończyła kategorie Młodziczek, a w tym dołącza do naszego klubu oraz ośrodka tenisa stołowego.

Nowi zawodniczy pojawią się również w drugiej drużynie męskiej grającej w I lidze. Z wypożyczenia wraca Jacek Mitas. Jacek reprezentował Bogorię w rozgrywkach indywidualnych, ale w drużynowych grał w II-ligowym Returnie Piaseczno. Oprócz Jacka w Bogorii II zagra również Arek Żuk. Arek ma za sobą już występy w LOTTO Superlidze, w barwach Uczelni Zamojskiej. W I lidze w dalszym ciągu grać będą Michał Gawlas oraz Przemek Sałaciński.