MP: Marek i Miłosz o krok od medalu w singlu

Pierwszy dzień 90. Indywidualnych Mistrzostw Polski Marek Badowski i Miłosz Redzimski mogą zaliczyć do udanych. Obaj wygrywając dwie gry singlowe zameldowali się w 1/4 finału i dziś powalczą o strefę medalową. Kapitan Bogorii dodatkowo ma już pewny medal w grze mieszanej.

Marek w drodze do ćwierćfinału miał dwóch wymagających przeciwników. W pierwszej grze z Grzegorzem Felkelem przegrywał 1:2 w setach. Tenisista Bogorii zachował jednak chłodną głowę i wygrał cały pojedynek z zawodnikiem KTS Gliwice 4:2. Dużo lepszy mecz Bany zagrał w 1/8 finału ze swoim przyjacielem Kubą Folwarskim. Przewaga Marka nie podlegała w żadnym secie wątpliwości, co przełożyło się na zwycięstwo 4:0. W dzisiejszej walce o półfinał Badowski zagra o godzinie 15.55 z Maciejem Kubikiem. O 16.50 z kolei grodziski tenisista zawalczy wraz z Natalią Bajor o awans do finału miksta. Wczoraj najwyżej rozstawiony duet wygrał wszystkie trzy gry.

Również o 15.55 kibice Bogorii będą trzymać kciuki za Miłosza Redzimskiego. Jego rywalem będzie Tomasz Kotowski z Energi-Manekin Toruń. Miłosz z tym przeciwnikiem wygrywał już w turnieju Grand Prix Polski Seniorów. Wczoraj najmłodszy w turnieju singla zawodnik pokonał po 4:1 w setach Kamila Nalepę oraz Antka Witkowskiego. Na pewno bardzo miło byłoby zobaczyć w półfinale singla Miłosza grającego z Markiem. Jeśli chodzi o miksta to Miłosz wraz z naszą Martyną Lis dotarli do 1/8 finału, a tam musieli uznać wyższość Szymona Kolasy i Zuzi Wielgos. Dziś Miłosz rusza do boju w grze deblowej wraz z leworęcznym Przemkiem Walaszkiem.

W Częstochowie występują również Zosia Śliwka, Michał Gawlas oraz Martyna Lis. Zosia w swoim debiucie pokonała 4:2 w setach Julię Furman. W 1/16 finału prowadziła 2:0 w setach z Julią Bartoszek. Niestety to tenisistka z Jastrzębia Zdrój wygrała cały mecz 4:2 w setach. Martyna z kolei przegrała swój pierwszy mecz po zaciętej batalii 3:4 w setach z Natalią Michorczyk. Michał z kolei uległ 0:4 w setach leworęcznemu Kubie Perkowi. Transmisje z dzisiejszych gier można znaleźć na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Jutro z kolei decydujące gry Mistrzostw Polski pokaże telewizja TVP Sport.