Doskonały mecz w Jarosławiu i zwycięstwo 3:0 w pierwszym meczu play-off

You are currently viewing Doskonały mecz w Jarosławiu i zwycięstwo 3:0 w pierwszym meczu play-off

Tenisiści Bogorii we wczorajszy wieczór nie dali najmniejszych szans Sokołom S.A. Jarosław w pierwszym ćwierćfinałowym meczu fazy play-off LOTTO Superligi. W trzech spotkaniach podopieczni trenera Tomka Redzimskiego oddali gospodarzom zaledwie jednego seta.

Niewątpliwie cały mecz ułożył już pierwszy pojedynek singlowy. Zawodnicy z Podkarpacia w starciu z Bogorią skompletowali bardzo silny skład, a ich liderem miał być Sathiyan Gnanasekaran. Hindus to aktualnie 39. zawodnik światowego rankingu ITTF. Przeciwko niemu w pierwszej grze trener Redzimski desygnował do gry Pavla Sirucka. Pavel, który po sezonie opuszcza Bogorię, nawiązał do swoich najlepszych gier w czarno-czerwonych barwach. Świetnie serwował i silnie atakował z obydwu stron.

Jedynie pierwszy set padł łupem Gnanasekarana 11:9. W trzech kolejny popularny Siru był lepszy i zwyciężył 3:1. Drugi singiel to mecz bez większej historii. Panagiotis Gionis był zdecydowanym faworytem starcia z Mateuszem Czernikiem i z tej roli wywiązał się bez najmniejszego zarzutu triumfując 3:0 w setach. Dzięki zwycięstwu Gionisa kapitan Bogorii Marek Badowski podchodził do stołu w bardzo komfortowej sytuacji. Przeciwnikiem Marka był groźny defensor, rodak Panosa Konstantinos Angelakis.

Marek kolejny raz udowodnił, że bardzo dobrze czuje się w grze na obronę. U Marka widać zwyżkę formę, co bardzo cieszy przed najważniejszymi meczami sezonu 2021/2022. Po dobrej grze popularny Bany zwyciężył 3:0 w setach i przypieczętował zwycięstwo Bogorii 3:0 w całej rywalizacji. Tym samym jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji wyjściowej przed rewanżem. Wystarczy, że w meczu rewanżowym wygramy przynajmniej jedną grę singlową i zapewnimy sobie awans do strefy medalowej LOTTO Superligi.

A rewanż już w niedzielę 10 kwietnia o godzinie 16 w grodziskiej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Warto być tego dnia z naszym zespołem i miejmy nadzieję wspólnie świętować awans do najlepszej czwórki LOTTO Superligi sezonu 2021/2022. Ewentualnym rywalem Bogorii w meczu półfinałowym będzie zwycięzca rywalizacji Energa-Manekin Toruń- AZS AWFIS Balta Gdańsk. Pierwszy mecz 3:0 w Toruniu zwyciężył zespół z Gdańska i to on jest zdecydowanie bliżej awansu do półfinału.

Sokołów SA Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3

Sathiyan Gnanasekaran–Pavel Szirucek 1:3 (11:9,10:12,7:11,7:11)
Mateusz Czernik–Panagiotis Gionis 0:3 (6:11,8:11,1:11)
Konstantinos Angelakis – Marek Badowski 0:3 (8:11, 7:11, 8:11)