3 złote medale naszych kadetów w Mistrzostwach Polski

You are currently viewing 3 złote medale naszych kadetów w Mistrzostwach Polski

Rewelacyjne Mistrzostwa Polski zaliczyli Miłosz Redzimski oraz Szymon Wiśniewski. Miłosz wygrał mistrzostwa kraju w grze indywidualnej oraz podwójnej i drużynowej gdzie jego partnerem był właśnie Miłosz.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bilczy, która była również Mistrzostwami Polski wystąpiło trzech adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego. Oprócz Miłosza i Szymona w turnieju wystąpił również Jacek Mitas. Turniej rozpoczął się od turnieju drużynowego, w którym Szymon i Miłosz rozstawieni byli z numerem trzecim. Po zwycięstwie w rozgrywkach grupowych awansowali oni do półfinału. W nim za przeciwników mieli zespół UKS Płomień Limanowa. Dzięki dwóm wygranym singlom Redzimskiego oraz zwycięstwu w grze deblowej chłopaki wygrali 3:1. Podobny przebieg miał pojedynek finałowy w którym nasi kadeci pokonali 3:1 najwyżej rozstawiony zespół ZKS Drzonków. W całym turnieju drużynowym Miłosz Redzimski okazał się najlepszym zawodnikiem wygrywając aż 10 pojedynków singlowych i ani razu nie odszedł od stołu jako pokonany.

Miłosz swoją dominację całkowicie potwierdził w turnieju indywidualnym, gdzie wygrał w drodze po złoto wszystkie sześć pojedynków. Co więcej nie przegrał on w nich ani jednego seta, zwyciężając we wszystkich grach 4:0 w setach. Sukces Miłosza jest tym bardziej godny uwagi, że Miłosz w rywalizacji z kadetami (dzieci do lat 15) gra z przeciwnikami o dwa lata starszymi. Dla syna naszej pierwszej drużyny to trzeci złoty medal w singlu, wcześniej Miłosz zwyciężał w kategorii Żaków oraz Młodzików. Do złotego medalu w singlu Miłosz dorzucił jeszcze złoto w grze podwójnej w parze z Szymonem. W pięciu pojedynkach deblowych adepci naszej Akademii przegrali tylko jednego seta. W finale pewnie 3:0 w setach pokonali parę Patryk Bielecki/Mateusz Żelengowski. Oprócz trzech złotych medal, warto również wspomnieć, że Miłosz sięgnął po brązowy medal w grze mikstowej wraz z Iloną Sztwiertnią.

W grze indywidualnej Szymon Wiśniewski tak samo jak Jacek Mitas zajęli miejsca w przedziale 25-32. W deblu Jacek wraz z Mateuszem Cymermanem ze Spójni Warszawa uplasowali się na miejscach 17-32. W mikście Jacek ze swoją partnerką zajął miejsce również w przedziale 17-32, zaś Szymon był blisko medalu i zajął miejsca 5-8. Te Mistrzostwa Polski były historyczne dla naszej Akademii Tenisa Stołowego, gdyż nigdy nie udało nam się zdobyć takiej ilości złotych medali. Wielkie brawa i gratulacje dla naszych kadetów oraz trenerów Zbyszka Grześlaka i Marcina Sankowskiego, którzy swoimi wskazówkami mocno wspierali naszych młodych zawodników.