Raport pierwszoligowy

You are currently viewing Raport pierwszoligowy

Ostatnia kolejka nie była do końca udana dla naszych drugich zespołów występujących w I lidze w grupie południowej. Ważny remis w drodze do barażu o pozostanie w lidze odniósł męski zespół z IKTS Broń Radom. Swój mecz z MUKS Start Nadarzyn z kolei przegrała drużyna kobieca.

W sobotę Bogoria II grała z drużynami z województwa mazowieckiego. Blisko zwycięstwa byli mężczyźni w składzie: Kuba Stecyszyn, Michał Gawlas, Przemek Sałaciński, Krzysztof Stąporek. Po pierwszych singlach w Radomiu prowadzili 3:1. Niestety deble nie ułożyły się po ich myśli i mieliśmy wynik 3:3. Kolejne cztery gry singlowe, również zakończyły się remisem i w całym spotkaniu mieliśmy wynik 5:5. Szczególnie szkoda gry Sałacińskiego z Arturem Kalitą, gdyż nasz zawodnik prowadził 2:0 w setach i 5:2, jednak nie wykorzystał tej dogodnej sytuacji.

Dzięki remisowi młody zespół Bogorii mógł dopisać kolejny punkt do tabeli ligowej. Po rozegraniu 15 spotkań, zajmuje on 9. miejsce, które oznacza grę w barażach o I ligę. Prawdopodobnie na tym miejscu mężczyźni zakończą zmagania. Do końca rundy zasadniczej zostały trzy kolejki. Punkty w meczu z Radomiem wywalczyli: 2 Michał Gawlas i Kuba Stecyszyn oraz 1 Przemek Sałaciński.

Do ciekawej sytuacji doszło z kolei w meczu naszej drugiej drużyny kobiecej. Dziewczyny podjęły rywalki z Nadarzyn w kadeckim składzie. Co więcej Zosia Śliwka, Milena Mirecka, Tosia Zembowicz i Zuzia Gutkowska to nasze wychowanki. Pierwszy raz wystąpiliśmy w takim składzie. Mimo osłabienia dziewczyny były bardzo blisko zagrożenia ekipie MUKS-u. Co prawda przegrały 3:7, ale trzy pojedynki przegrały w stosunku 2:3 w setach.

Na wyróżnienie w zespole zasługuje Zuzia Gutkowska, która pierwszy raz wystąpiła w pierwszym składzie na tym szczeblu rozgrywkowym. Zuzia wywalczyła również pierwsze punkty w I lidze. Wygrała grę podwójną wspólnie z Mileną Mirecką, a także pokonała Kingę Teodorczuk. Jeden punkt wywalczyła również Zosia Śliwka.

Dziewczyny w przeciwieństwie do chłopców są już pewne utrzymania w rozgrywkach ligowych. Aktualnie zajmują one 5. miejsce w stawce 11 zespołów, z dorobkiem 22 punktów. Do końca sezonu dziewczynom pozostały dwa ostatnie spotkania.