IO: Ma Long ze złotym medalem, jutro mecz Polaków

You are currently viewing IO: Ma Long ze złotym medalem, jutro mecz Polaków

Chińczyk Ma Long został w nocy Mistrzem Olimpijskim w finale pokonując 4:0 Zhang Jike. W 1/8 finału blisko pokonania mistrza był nasz zawodnik Jung Youngsik.

Dla Ma Longa było to pierwsze złoto olimpijskie w singlu. Od początku był on uważany za faworyta drabinki turniejowej i w całych zawodach stracił zaledwie cztery sety. Najbliżej sprawienia sensacji był tenisista stołowy naszego klubu Jung Youngsik, który prowadził z mistrzem świata z 2015 roku już 2:0 w setach. Z kolei w piątym i szóstym secie Koreańczyk miał kilka piłek setowych, by dodatkowo zbliżyć się do pokonania Ma Longa. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem 4:2 dla Chińczyka. Na najniższym stopniu olimpijskiego podium stanął Japończyk Jun Mizutani, który w spotkaniu o brązowy medal pokonał 4:1przeżywającego w Rio de Janeiro drugą młodość Vladimira Samsonova.

Po turnieju indywidualnym dzisiaj rozpoczną się zmagania w turnieju drużynowym. Już jutro swój mecz przeciwko reprezentacji Japonii rozegrają Polacy, w których składzie wystąpi Daniel Górak. Spotkanie to zostało zaplanowane na godzinę 20 czasu polskiego. Oprócz naszego Daniela barw Biało-Czerwonych bronić będą Wang Zeng Yi oraz Jakub Dyjas. Z kolei w składzie Japonii awizowani są świeżo upieczony brązowy medalista w singlu Jun Mizutani, a takż Niwa Koki i Maharu Yoshimura.