Juniorzy Bogorii w finale Mistrzostw Polski

Bardzo udanie rozpoczął się dla naszych młodych zawodników turniej rozgrywany w Gliwicach. Mistrzostwa Polski rozpoczęły się od zmagań drużynowych, w których po wygraniu czterech spotkań Michał Gawlas, Kuba Stecyszyn oraz Jacek Mitas awansowali do wielkiego finału.

Do turnieju drużynówek chłopcy przystępowali rozstawieni z numerem czwartym. Czwartkowe zawody Michał, Kuba i Jacek rozpoczęli od rywalizacji grupowej. W trzyzespołowej grupie tenisiści Bogorii pewnie zwyciężyli oba pojedynki w stosunku 3:0. Bez większych problemów nasi zawodnicy pokonali Visonex TOP Wierzbięcin oraz MRKS Gdańsk. Co więcej w sześciu grach singlowych stracili zaledwie jednego seta.

Wygrana w grupie pozwoliła chłopakom awansować do ćwierćfinału. W nim stoczyli jak do tej pory najtrudniejszy bój w całych mistrzostwach. Rywalem była drużyna UKS Dojlidy Białystok. Po dwóch grach to zespół z Podlasia prowadził 2:0. Na początek grający uchwytem piórkowym Michał uległ Michałowi Wandachowiczowi, zaś Kuba Alanowi Kulczyckiemu. Nadzieję na zwycięstwo Bogorii przywrócił Jacek Mitas, który pokonał 3:1 w setach Kubę Matkowskiego. Następnie świetną grę przeciwko Kulczyckiemu zagrał Gawlas. Michał zwyciężając 3:0 doprowadził do remisu w całym meczu. Decydujący punkt wywalczył Kuba, który 3:1 w setach rozprawił się z leworęcznym Wandachowiczem.

Późnym wieczorem, zmęczeni juniorzy rozegrali kolejny bardzo dobry mecz przeciwko Enerdze-Manekin Toruń. Wspierani przez trenera Tomka chłopcy wygrali to spotkanie 3:0. Jedynie gra Michała Gawlasa z Dawidem Michną była bardziej wyrównana. Michał wytrzymał jednak próbę nerwów i pokonał rywala 3:2 w setach. Swoje gry bez straty seta tym razem zwyciężyli Jacek i Kuba. W dzisiejszym finale od 9 rano młodzi zawodnicy Bogorii mierzą się z ekipą ZKS Zielona Góra. Wszystkie wyniki zawodów rozgrywanych w Gliwicach możecie znaleźć pod poniższym linkiem: