Kadeci Bogorii ruszają na podbój Białegostoku


W czwartek 5 maja rozpoczyna się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która jest rozgrywana w kategorii kadetów i kadetek. Barwy Bogorii na Podlasiu reprezentować będzie szóstka adeptów Akademii Bogorii. Zawody potrwają do niedzieli 8 maja.

Przez te cztery dni zawodnicy i zawodniczki do 15 roku życia rywalizować będą w czterech konkurencjach, będą to single, deble, miksty oraz zawody drużynowe. To właśnie od zmagań drużyn rozpoczną się Mistrzostwa Polski Kadetów. Bogoria w tych zawodach wystawi jedną drużynę dziewczyn oraz jedną drużynę chłopców. Dziewczyny wystąpią w składzie: Zofia Śliwka, Antonina Zembowicz, Milena Mirecka oraz Zuzanna Gutkowska. Tenisistki Bogorii będą najwyżej rozstawionym zespołem w turnieju. Jeśli chodzi o drużynę chłopców to reprezentować nas będą Adam Smoter oraz Kamil Sadowski.

Ze wspomnianej szóstki wszyscy oprócz Zuzi wystąpią również w singlu, deblu oraz mikście. Tytułu z zeszłego roku w grze indywidualnej bronić będzie Zosia, która aktualny sezon może zaliczyć dla siebie do bardzo udanych. Śliwka wygrała 3. Grand Prix Polski Kadetów, a w pierwszym i drugim turnieju tej rangi zajmowała drugie miejsce. Zosia w deblu wystąpi ze swoją koleżanką klubową Tosią. W mikście z kolei zagra z Rafałem Formelą, który jest najwyżej rozstawionym kadetem w turnieju singla. Milena w deblu z kolei zawalczy wraz z Matyldą Hadryś z Bronowianki Kraków. Jeśli chodzi o chłopców to partnerem Adama w grze podwójnej będzie Maciej Janik, zaś Kamila Sadowskiego Dawid Budzich.

Będą to już drugie młodzieżowe Mistrzostwa Polski w ostatnim czasie. Dwa tygodnie temu o medale rywalizowali juniorzy do 19. roku życia. Przypomnijmy, że złoty medal wywalczyła drużyna Bogorii w składzie Kuba Stecyszyn, Michał Gawlas oraz Jacek Mitas. Wyniki turnieju w Białymstoku można śledzić na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego pod poniższym linkiem:

https://www.pzts.pl/wydarzenia/mistrzostwa-polski-kadetow-21-22/