Mistrzostwa Świata rozpoczęte

You are currently viewing Mistrzostwa Świata rozpoczęte

Punktualnie o godzinie 10 w Wielką Niedzielę rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym. W stolicy Węgier Budapeszcie wystąpi trzech zawodników Bogorii: Marek Badowski, Panagiotis Gionis oraz Pavel Sirucek.

Spośród trójki naszych tenisistów, jedynie Marek musi przebijać się przez eliminacje by awansować do turnieju głównego. Panos z Pavlem z racji wysokiej pozycji w rankingu światowym ITTF mają od razu zapewniony start w drabince głównej singla. Popularny Bunny w eliminacjach trafił do grupy 45, gdzie za przeciwników będzie miał Denisa Zholudeva z Kazachstanu oraz gracza z Jemenu Fahda Gubrana. Trzeba przyznać, że Marek jest zdecydowanym faworytem i nie powinien mieć większych problemów by pokonać swoich dwóch przeciwników. Pokonanie przeciwników z Jemenu i Kazachstanu da Markowi awans do drabinki głównej, w której wystąpi 128 zawodników.

Badowski w przypadku awansu mógłby trafić na Panosa lub Pavla, którzy w I rundzie turnieju singla zagrają z przeciwnikiem z eliminacji. W przypadku zwycięstwa Gionis w II rundzie trafiłby prawdopodobnie na groźnego Tajwańczyka Lin Yun-Ju, Pavel z kolei po przebrnięciu I rundy mógłby trafić na leworęcznego Duńczyka Jonathana Grotha. Turniej główny singla rozpoczyna się we wtorek 23 kwietnia. Wcześniej rozpoczną się zmagania w grach podwójnych. Marek Badowski wystąpi w deblu w parze z Patrykiem Zatówką, gdzie są rozstawieni z numerem 20, zaś w mikście tworzy duet z Natalią Bajor. Z dobrych wieści możemy przekazać, że Marek z Natalią w eliminacjach pokonali pary ze Szwajcarii oraz Malezji i awansowali do turnieju głównego miksta. Jeśli chodzi o Pavla i Panosa, to Czech wystąpi jedynie w deblu wraz z Tomasem Polanskym. Grek zaś na Węgrzech wystąpi jedynie w grze indywidualnej. Finały wszystkich konkurencji przewidziane są na sobotę oraz niedzielę. Będziemy na bieżąco informować was o wynikach naszych zawodników.