Aleks Pakuła medalistą turnieju międzynarodowego

Pod koniec tygodnia spora grupa zawodników Bogorii brała udział w prestiżowych zawodach WTT Contender we Władysławowie. W swoim międzynarodowym debiucie z orzełkiem na piersi brązowy medal wywalczył Aleks Pakuła.

Pochodzący z Sieradza Aleks stanął na trzecim stopniu podium w kategorii U-13 w rywalizacji indywidualnej. Aleks zagrał również we Władysławowie w kategorii do lat 15. W tych zmaganiach wywalczył awans z grupy do turnieju głównego. W nim poległ w I rundzie w spotkaniu z reprezentantem Niemiec Bastianem Meyerem 0:3 w setach.

Dużo lepiej trenując w Bogorii od kilku lat Aleks poradził sobie w swojej kategorii wiekowej. Najpierw wygrał on trzy pojedynki grupowe z rywalami z Francji, Kolumbii oraz Ukrainy. Te świetne wyniki dały mu awans do 1/8 finału. W nim pewnie 3:0 w setach pokonał Uzbeka Temurbeka Nurmonova. Ćwierćfinałowym rywalem Pakuły był Danilo Faso z Włoch. Po bardzo dobrej grze nasz zawodnik zwyciężył 3:2 w setach i wywalczył awans do półfinału. W nim stoczył kolejny pięciosetowy pojedynek ze Stevenm Moreno. Tym razem to jednak z Portoryko był górą i awansował do finału. Medal Aleksa w debiucie międzynarodowym to świetny wynik i nagroda za kilka lat treningów. W następnym tygodniu przed Aleksem kolejne wyzwania w postaci Mistrzostw Polski Młodzików. Tam również będziemy za niego trzymać kciuki.

We Władysławowie grali również starsi juniorzy. Nasi Mistrzowie Polski Juniorów: Kuba Stecyszyn, Michał Gawlas oraz Jacek Mitas nie odgrywali kluczowych ról w turnieju do lat 17 i 19. Najlepiej z tej trójki zaprezentował się Kuba, który najpierw wygrał swoją grupę a następnie I rundę turnieju głównego. W 1/16 finału na drodze Kuby stanął jednak bardzo silny zawodnik Chińskiego Tajpei. Stecyszyn mimo ambitnej walki uległ późniejszemu finaliście całych zawodów do lat 19 0:3 w setach.