Zosia i Miłosz ze świetnymi startami w Europie

You are currently viewing Zosia i Miłosz ze świetnymi startami w Europie

Poprzedni tydzień to nie tylko wygrana Miłosza w zawodach WTT Youth Contender do lat 17 w belgijskim SPA. W starszej kategorii do lat 19 zawodnik stanął na trzecim stopniu podium. Świetnie w tej samej miejscowości zagrała również Zosia Śliwka. Nasza wychowanka w kategorii do lat 15 dotarła aż do ćwierćfinału.

Dla urodzonej w 2007 roku Zosi to najlepszy wynik indywidualny w zawodach rangi WTT. W rozgrywanym kilka dni wcześniej turnieju we francuskim Metz Zosia zmagania zakończyła na 1/16 finału. Teraz, dzięki dobrej grze udało jej się dojść dwie rundy dalej. Śliwka w swojej grupie zajęła drugie miejsce, wygrywając dwie gry i jedynie ulegając zwyciężczyni całych zawodów z Korei Południowej.

Następnie w turnieju głównym tenisistka Bogorii wygrała trzy gry pokonując rywalki z Srilanki, Francji oraz Brazylii. Dopiero w ćwierćfinale musiała uznać pochodzącej z Rumunii Biance Mei Rosu. W tym samym czasie męska część polskiej reprezentacji przeniosła się do Francji. W Metz Miłosz podmęczony startami w SPA, wystąpił jedynie w kategorii do lat 19. Tym razem Mistrz Europy Juniorów w drużynie rywalizację zakończył na 1/8 finału.

Nasz zawodnik bez trudu przebrnął przez eliminacje grupowe wygrywając dwa pojedynki w stosunku 3:0 w setach. Następnie 3:0 pokonał Silasa Monteiro z Portugalii. Trochę wyżej poprzeczkę postawił Adrian Rubinos, jednak i tego rywala Redzimski odprawił 3:1 w setach. Dzięki tej wygranej zawodnik Bogorii awansował do 1/8 finału. W grze o ćwierćfinał był dosłownie o krok od wygrania z Arnau Ponsem z Hiszpanii. Miłosz po trzech setach prowadził 2:1. Kolejne dwie partie padły jednak łupem zawodnika z Półwyspu Iberyjskiego i to on zapewnił sobie awans do ćwierćfinału.

Mimo porażki Miłosz mógł wrócić w dobrych nastrojach do Polski. Po raz kolejny udowodnił, że w starszej kategorii do lat 19 należy do ścisłej europejskiej czołówki. Teraz przed nim jeszcze ważniejsze zadanie. Już w środę może pomóc Bogorii w awansie do finału Pucharu Europy. Tego dnia o godzinie 18 nasz zespół zmierzy się w rewanżowym meczu z włoską ekipą USD Apuania Carrara. Pierwszy mecz Włosi wygrali 3:0.