Młodzicy Bogorii najlepsi w kraju

Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców po raz kolejny poszły po myśli trenerów i zawodników Bogorii. Najpierw w czwartkowy wieczór nasze Młodzieżówki wywalczyły brązowe krążki. W sobotę po pasjonującym finale Młodzicy pokonali MKS Czechowice-Dziedzice 3:2 stając chwilę później na najwyższym stopniu podium.

Zacznijmy od startu naszych dziewczyn w kategorii do lat 22. Martyna Lis, Kasia Trochimiuk i Julia Więckowska rozgrywały bardzo dobre pojedynki w Nowym Dworze Mazowieckim. W drodze do półfinału dziewczyny wygrały oba mecze w stosunku 3:0. W ćwierćfinale podopieczne trenera Zbyszka Grześlaka nie dały większych szans ekipie województwa kujawsko-pomorskiego. W walce o finał na drodze tenisistek Bogorii stanął zespół KU AZS UE Wrocław, w którym występują siostry Węgrzyn. Kasia Węgrzyn w tym sezonie wywalczyła Mistrzostwo Polski Seniorek. Martyna, Kasia i Julka dały z siebie wszystko jednak to przeciwniczki z Wrocławia zwyciężyły 3:0. Tym samym Martyna z Kasią obroniły brązowe  medale z poprzedniego sezonu, gdy w Gliwicach również stanęły na trzecim stopniu podium.

Śladem starszych koleżanek klubowych chcieli pójść Aleks Pakuła, Kuba Dobosz, Iwo Kulik oraz Tomek Fabisiak. Chłopcy walczyli w Dębicy w mistrzostwach kraju do lat 13, gdzie w „drużynówkach” rozstawieni byli z numerem trzecim. Nasz zespół bez większych problemów wygrał dwie gry grupowe 3:0 co dało im awans do ćwierćfinału. Tam w takim samym stosunku zwyciężyli Kolping Jarosław. Bardzo trudne gry rozpoczęły się od półfinału i rywalizacji z ZKS Drzonków.

Wszystkie gry tego meczu były bardzo wyrównane. Po dwóch singlach i zwycięstwie Kuby Dobosza mieliśmy wynik 1:1. Decydujący z perspektywy całej gry był debel, którego Aleks z Kubą wygrał 3:1 w setach. Decydujący punkt przy wyniku 2:2 wywalczył Aleks nie dając szans leworęcznemu Alanowi Brykowi. Równie zacięty przebieg miał mecz finałowy. W pierwszym singlu po równej grze Kuba uległ 2:3 Mateuszowi Gawlasowi. W drugiej Aleks wygrywa 3:0 z Piotrem Szarym. W deblu lepsi gracze z Czechowi i w meczu mieliśmy wynik 2:1 dla rywali ze Śląska. W grze najlepszych zawodników obu drużyn Aleks wygrał 3:0 z Gawlasem, co dało 2:2. Ostatni świetny mecz zagrał Kuba, który pokonał leworęcznego Szarego 3:0 w setach. Po ostatnim punkcie nasi zawodnicy i trenerzy nie kryli dużego zadowolenia.

Tym samym młodzi tenisiści Bogorii zdobyli czwarty i piąty medal turnieju drużynowego. Wcześniej złota wygrywali nasi juniorzy i kadetki, zaś brąz kadeci. Te medale to zasługa ciężkiej i wytrwałej pracy dzieci oraz trenerów na każdym treningu, a także wsparciu rodziców.