Marcin Zieliński z pierwszym medalem zawodów międzynarodowych

Ostatnie dni były szczęśliwe nie tylko dla pierwszej drużyny Bogorii, która wywalczyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W ostatni weekend w Czarnogórze w turnieju osób niepełnosprawnych udział brał nasz Marcin Zieliński. Marcin w klasie 9 wywalczył srebrny medal i jest to jego pierwszy krążek w turnieju międzynarodowym.

Wcześniej wychowanek naszej Akademii Tenisa Stołowego brał udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Hiszpanii i Polski. Tym razem 16-letni tenisista Bogorii wraz z reprezentacją Polski udał się do Podgoricy. W turnieju singlowym Marcin najpierw wygrał zmagania grupowe okazując się lepszym od rodaka Dawida Sowy 3:2 w setach oraz 3:0 w setach z reprezentantem Izraela.

Pierwsze miejsce w grupie dało mu bezpośrednio przepustkę do półfinału turnieju. Jego rywalem był Sean Geoghegan z Irlandii. Od początku walka o finał przebiegała pod dyktando naszego zawodnika. Zieliński zwyciężył 3:0, oddając rywalowi tylko 16 małych punktów. W nagrodę Marcin stanął do walki o zwycięstwo w turnieju ITTF Montenegro Para Open. Finałowym rywalem był inny zawodnik z Izraela Aviv Gordon. Marcin uległ rywalowi 0:3 w setach, chociaż wszystkie sety były bardzo wyrównane i kończyły się różnicą 2-3 punktów. Mimo porażki Marcin może być zadowolony ze swojego startu. Co więcej do finału singla młody zawodnik Bogorii „dorzucił” również ćwierćfinały gry podwójnej w parze z Dawidem Sową.

To nie ostatnie starty międzynarodowe Marcina w najbliższym czasie. Już za dwa tygodnie weźmie on udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech, a tuż po nich wraz z reprezentacją Polski uda się do Finlandii. Przypomnijmy, że niedawno tenisista Bogorii wywalczył trzy brązowe medale Indywidualnych Mistrzostw Polski, które rozgrywane były w Gdańsku.