Bogoria wygrywa klasyfikację klubową Mistrzostw Polski Ludowych Klubów Sportowych

W ostatnią sobotę młodzi adepci Bogorii brali udział w Mistrzostwach Polski LZTS-ów, które rozgrywane były w Ostródzie. Z ostatnich dla sporej grupy zawodników zawodów sezonu 2021/2022 przywieźliśmy sześć medali, a to pozwoliło nam wygrać klasyfikację klubową.

Tym samym nasi zawodnicy pod czujnym okiem trenera Tomka Redzimskiego powtórzyli sukces z poprzedniego roku. Wówczas w Luboni również zdominowali większość kategorii i wygrali klasyfikację generalną. W Ostródzie Mistrzostwa Ludowych Klubów Sportowych rozgrywane były w czterech kategoriach wiekowych (Młodzicy, Kadeci, Juniorzy, Młodzieżowcy), w których była bardzo silna obsada. Poszczególne kategorie często zwyciężali zawodnicy, którzy wcześniej triumfowali w Mistrzostwach Polski.

Finał w kategorii Młodzieżówek był sprawą wewnętrzną Bogorii. Spotkały się w nim Martyna Lis oraz Kasia Trochimiuk. Obie nasze dziewczyny grają czopami (Martyna krótkim na forhandzie, Kasia również krótkim na fh oraz długim na backhandzie). Martyna zwyciężyła w tym starciu 3:0 i obroniła tytuł Mistrzyni Polski LZTS. W młodszej kategorii Juniorów do finału dotarł Kuba Stecyszyn, odnosząc po drodze wartościowe zwycięstwa (m.in. z Alanem Kulczyckim). W grze o złoto uległ on jednak minimalnie 2:3 Patrykowi Lewandowskiemu. Blisko podium byli Michał Gawlas i Jacek Mitas, pierwszy z nich zajął czwarte, a drugi piąte miejsce.

W ścisłej czołówce Kadetek również mieliśmy trzy swoje zawodniczki. Całe zmagania wygrała Zosia Śliwka, pokonując w finale bardzo groźną Karolinę Hołdę 3:1 w setach. Milena Mirecka uplasowała się na 5. miejscu, zaś Tosia Zembowicz 7. Taką samą pozycję wśród Kadetów wywalczył Kamil Sadowski, a brązowy krążek wywalczył leworęczny Adam Smoter. Adam w całym turnieju przegrał tylko jedną grę z reprezentantem kraju Arturem Gromkiem.

Swojego medalistę mieliśmy również w najmłodszej kategorii Młodzików, a był nim Kuba Dobosz. Kuba nie tak dawno został Mistrzem Polski w drużynie, w tej kategorii wiekowej. Zajmując trzecie miejsce potwierdził przynależność do ścisłej krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej. Liczna grupa zawodników Bogorii w czołówce turnieju poskutkowała wygraniem zmagań drużynowych. W tej klasyfikacji nasz klub wyprzedził MKS Czechowice-Dziedzice oraz Dekorglass Działdowo.