Wielkie zwycięstwo Bogorii

You are currently viewing Wielkie zwycięstwo Bogorii

Cztery godziny walki, trzy odwrócone spotkania ze stanu 0:2 w setach i ostateczne zwycięstwo 3:1. Takiego zwycięstwa jak w piątkowy wieczór kibice dawno nie widzieli w hali sportowej przy Westfala. Bogoria pokonując UMMC Jekaterynburg zrobiła pierwszy krok w kierunku półfinału Ligi Mistrzów.

Naprawdę ciężko opisać słowami zwycięstwo naszej drużyny w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Champions League. Kibice, którzy byli w piątkowy wieczór z Bogorią byli świadkami ogromnych emocji i niesamowitego comebacku grodziskich tenisistów. Każdy z nich przegrywał swój pojedynek 0:2 w setach, a mimo to był w stanie odwrócić losy rywalizacji. Początek meczu nie zwiastował happy endu na koniec meczu. Panagiotis Gionis w grze otwarcia po wyczerpującym pojedynku uległ 2:3 w setach Alexandrowi Shibaevowi. Swoją grę z Jonathanem Grothem słabo otworzył również Marek Badowski. Popularny Bany był w stanie jednak wyciągnąć wnioski z dwóch pierwszych setów i pokonać 3:2 aktualną 28 rakietę świata.

Jeszcze bliżej porażki w starciu z Andrei Gaciną był Pavel Sirucek. Popularny Siru w trzecim secie musiał bronić nawet piłki meczowej przy stanie 10:9. Chorwat Gacina popełnił jednak w wtedy dosyć prosty błąd i dał szansę naszemu zawodnikowi odwrócić losy tego pojedynku. Pavel skorzystał z tej okazji i dzięki świetnej grze i gorącemu dopingowi grodziskiej publiczności wygrał wyprowadzając Dartom Bogorię na prowadzenie 2:1 w całym meczu. Kropkę nad i postawił niezawodny Panos, który oprócz rywala musiał mierzyć się z przeziębieniem. Grek pokazał jednak ogromny charakter i wolę walki w starciu z Grothem. A sposób w jaki zakończył cały mecz fenomenalnym forhandem z pewnością na długo pozostanie w pamięci grodziskiej publiczności. Publiczności, która jeszcze przez parę lat będzie wspominać spotkanie z rosyjską drużyną.

Warto pamiętać jednak, że nasz zespół zrobił pierwszy krok w kierunku półfinału Ligi Mistrzów. Rewanżowe spotkanie w Jekaterynburgu zostanie rozegrane 14 lutego (piątek) o godzinie 15. Awans do najlepszej czwórki drużyn w Europie wywalcz zwycięzca dwumeczu.

KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – TTSC UMMC 3:1

Panagiotis GIONIS – Aleksandr SHIBAEV 2:3 (11:6, 5:11, 11:6, 4:11, 8:11)

Marek BADOWSKI – Jonathan GROTH 3:2 (11:13, 9:11, 11:9, 11:9, 11:6)

Pavel SIRUCEK – Andrej GACINA 3:2 (9:11, 6:11, 12:10, 11:4, 11:6)

Panagiotis GIONIS – Jonathan GROTH 3:2 (9:11, 6:11, 11:5, 11:9, 11:9)